Problem obrtaji i iznenadno gašenje motora!

Problem obrtaji i iznenadno gašenje motora!

Član
Eh ovako imam par problema koji me zabrinjavaju,mada sam donekle siguran da je senzor protoka zraka opet bih volio cuti vasa misljenja.
U pitanju je Fiat Stilo 1.8 16v,problem se javlja kad iz visokih obrtaja naglo kocim i pri tome ubacim u ler,znaci obrtaju propadnu skroz bez zaustavljanja i motor se ugasi. Druga stvar je to da mi se desava da izbaci "Engine Fault" na bordu i auto nece da primi gas ali bas nikako,nebitno u kojoj je brzini,dok kad ga ugasim i ponovo upalim pikazuje istu gresku na bordu ali auto dosta bolje ide,ali ni tad nece da primi gas kako treba i jedva ide do nekih 5500-6000rpm-a. Ako nego nesta zna bio bih zahvalan na savijetu gdje da trazim problem,uz to sumnjicav sam i na leptir gasa,da nije prljav mozda ili cak da nije u njemu greska?
Unaprijed hvala!
 
Član
imam isti motor i imao sam isti problem..... ocistio leptir gasa i sad sve ok:)

doduse samo se gasio kad pustim gas u leru..... al pocni od toga, najlakse je
 
Član
imam isti motor i imao sam isti problem..... ocistio leptir gasa i sad sve ok:)

doduse samo se gasio kad pustim gas u leru..... al pocni od toga, najlakse je
probat cu to druze,a zanima me jer mi ne variraju obrtaji u leru nego samo kad stajem sa autom,znaci kad iz pokreta zakocim,ne mora ni naglo bidi normalno kocenje i pri tome kad stanem obrtaji propadnu na nekih 500rpm,i jos nesto imam plin ugraden pa ne znam moze li to sta zezati,jer cijela instalacija je nedavno pregledana i sve uredu??
 
Član
probat cu to druze,a zanima me jer mi ne variraju obrtaji u leru nego samo kad stajem sa autom,znaci kad iz pokreta zakocim,ne mora ni naglo bidi normalno kocenje i pri tome kad stanem obrtaji propadnu na nekih 500rpm,i jos nesto imam plin ugraden pa ne znam moze li to sta zezati,jer cijela instalacija je nedavno pregledana i sve uredu??
i ja imam plin, i samo se na plin gasio, a na benzin dodje do 400-500 obrtaja i onda vrati na normalu ali ne ugasi motor.... ali poslije ciscenja sve je uredu
i ja sam prvo sumljao na plin....
 
Član
Leptir gasa, sto ti se gasi. Druga lamda sonda sto ti je check engine ;) iste probleme imao i fiat punto. Prvo ti nece reci diagnostika, drugo hoce. Pokusaj da ocistis leptir mozda ima nade jos uvjek.
 
Član
i ja imam plin, i samo se na plin gasio, a na benzin dodje do 400-500 obrtaja i onda vrati na normalu ali ne ugasi motor.... ali poslije ciscenja sve je uredu
i ja sam prvo sumljao na plin....
znaci do plina nije,vec mi je lakse :) a laptir odoh sad da skinem pa cu probati poslije ciscenja sta je i kako. A jos jedno pitanje jel ti se slucajno desavalo da ti nakon nekog vremena voznje kad stanes i u ler izbacis drzi obrtaje na 1500-1800rpm,ovo mi se jucer desilo prilikom voznje stao sam i u leru dize obrtaje ne znam sta sad to moze biti??
 
Član
Leptir gasa, sto ti se gasi. Druga lamda sonda sto ti je check engine ;) iste probleme imao i fiat punto. Prvo ti nece reci diagnostika, drugo hoce. Pokusaj da ocistis leptir mozda ima nade jos uvjek.
hvala druze odoh sad probati ocistit leptir gasa pa da vidim ima li razlike neke a sto se tice sonde ako bude crkla ili novu ili polovnu negdje ganjati. A sto se tice obrtaja jel se tebi desavalo da ti u leru digne obrtaje na 1500-1800rpm?
 
Član
hvala druze odoh sad probati ocistit leptir gasa pa da vidim ima li razlike neke a sto se tice sonde ako bude crkla ili novu ili polovnu negdje ganjati. A sto se tice obrtaja jel se tebi desavalo da ti u leru digne obrtaje na 1500-1800rpm?
Nije meni nego drugu, kada je to sredio auto mu bolje imalo odziv na gasu i kaze da mu se smanjila potrosnja. Sto se tice sonde, ja ne bih polovnu, jer ne znas u kakvom je stanju, a njen zivotni vjek kazu oko 180k je neka cifra. U svakom slucaju neka je sa srecom =)
 
Član
problem rijesen obrtaji se vratili u normalu nema vise gubljenja obrtaja niti da se sami povecavaju,uz to nema ni greske vise koju je prijavljivao bord,uz malo truda i wurth-ov sprej za ciscenje leptira gasa sve rijeseno :) (cisto informativno ako kome bude trebalo da zna sprej je 19KM)
zaboravio sam slikati u prvobitnom stanju ali uglavnom bilo je katastrofalno prljavo nije ni cudo da je trokiralo auto.
evo dvije slike kako to izgleda ocisceno ;)
IMG_0583[1].JPG
IMG_0584[1].JPG
ako nema nekih pitanja sta i kako u vezi ovoga sto sam radio moze LOCK!:)
 
Top