Problem - lupanje

Problem - lupanje

Ovako, radi se o mom audiju... problem je sljedeci... nedavno sam pitao u vezi skljocanja(kao da nateze oprugu pa je pusti) i vremenom se smanjilo, gotovo nestalo... jucer sam radio servis trapa i sve je na njemu izmjenjano i spura podesena... e sad se javlja problem da prilikom malo jaceg kretanja tj. pustanja kvacila osjetim kao neki udar.. kao kad poluosovina se otpusti (provjereno)... prilikom kocenja i motanja u bilo koju stranu isto to cujem... kad sam mijenjao aksijalne lezajeve na lijevoj strani na amortizeru je odbojnik bio "sazvakan".. mislio sam da je do aksijalnog, ali nije... 90% sam siguran da je za ovo zajednicki problem... valjda kako sam sredio prednji trap pa sad opet ovaj problem dosao do izrazaja... znaci komplet trap uradjen, aksijalni lezajevi promijenuti, spura uradjena, balans stanga pregledana... ovo me pomalo vec nervira.. jel neko imao slican problem.... sta bi moglo biti :icon_question::icon_question:
 
Član
nesto slicno mi se desava na pug-u, kod mene su otisli silent blokovi(seleni) na lafetu..
 
imas one tegove na sovinama da se oni sigurno nisu odpustili od sovine pa setaju po njoj?
i da te pitam da ti nije navoj otiso na kinetickom pa da ima lufta tj. da ne klapa ?
 
ernadhusic je napisao(la):
imas one tegove na sovinama da se oni sigurno nisu odpustili od sovine pa setaju po njoj?
i da te pitam da ti nije navoj otiso na kinetickom pa da ima lufta tj. da ne klapa ?

Bas sam na servisu pitao da mi provjeri kineticki i poluosovinu... kaze da je sve uredu, da je na svom mjestu... po PS-u... znaci ovjes je komplet izmjenut, osim amortizera :icon_question:

VR6Boki je napisao(la):
Jesi siguran da je to stvar ovjesa, da nije otisao neki nosac motora-mjenjaca?

Kad sam motor ubacivao na proljece, nosaci su bili u extra stanju, u sto sumnjam da je do njih... a to za nosac mjenjaca je moguce.. to cu provjeriti ;)
 
Član
kolega mi je imao isti problem na audiju
bilo mu je do amortizera koji je bio iskrivljen u gornjoj zoni
poslije promjene je bilo sva ok

poz:123:
 
Dejan 16v je napisao(la):
Da nisu opruge na lameli?

hmm nemam pojma, mada je stavljena nova lamela i presao sam sa njom 10ak hiljada... ne proklizava mi, nisko je kvacilo.. msm ne sumnjam u nju :icon_confused: icu prvo putem kojim ne moram nista otvarati, izvrsiti dijagnostiku "na oko" ;)

najvjerovatnije je kao sto rece boki, jedan od nosaca da nije otisao... nosac mjenjaca cu da vidim pa vam javim rezultate ;)
 
Legend
ako lupka pri naglom kretanju i kad presaltas i pustis kvacilo onda je najvjerovatnije do nosaca mjenjaca:cool:
 
menjic je napisao(la):
A mozda lezajevi u solji amortizera ?

mislis na aksijalne :icon_question: oni su zamijenuti nedavno.. jbg znam da su nam rezervni dijelovi slabi, ali sumnjam da za 2 mjeseca voznje po magistrali mogu stradati... prvo cu provjeriti nosac mjenjaca, koji nije zamijenut ja mislim nikada.. zamijenucu ga pa cemo viditi dalje :icon_smile:
 
Danas sa svojim majstorom gledao na autu u vezi onog skljocanja... kazem mu da sam radio spuru, trap i sve komplet... i on pocne redom sve da pregledava i ustanovimo da nagib tocka nevalja i to lijevi... i vidimo da kugla nije nastimana kako treba, tj. donji kraj tocka je izvucen :icon_mad: nevjerovatno kako to kad su mi spuru radili nisu prmijetili... to uradimo i on nastima spuru ma stari nacin (sipka) i sad auto mirno kao bubica... ne trese, ne vuce u stranu ma nista... kako nagib tocka nije bio dobar pravio opterecenje na balans stangu, sponu, trap na sve.. kako jedan propust moze napraviti toliko zbrke i stete... eto toliko o strucnosti nasih majstora :icon_mad:
 
Top