Problem lampica gori!!!

Problem lampica gori!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz drustvo imam neki problem, a nemam pojma o cemu se radi..

Zuta lampica se upali cim se doda kontakt autu i ne gasi se nikako.. Radi se o autu Peugeot 607 2.2 HDI...

Ako moze pomoci sta, auto staji garazirano i ne voza se nikako preko zime, pa je paljen da odradi malo i tako se ova lampica upali i ne gasi se nikako!!!

Evo slike:
[attachment=13026]
[attachment=13025]
 
Član
Vozi ga nekome ko ima aparat za pezova da ti vidi koja je greska u motornom procesoru!! Nisam siguran ali mislim da u pezova moze i vag com da udje u motorni procesor!!
 
Ma nije stari za to da se auto odveze majstoru dok ta lampica gori, zanima nas sta je uopste problem, da ne bi tokom voznje doslo do goreg kvara jer je ovlasteni serviser gdje idemo u susjednom gradu, zato me zanima mozda neko zna u cemu je kvar pa moze pomoci da znam smijel' se auto voziti do servisera, drugo auto ionako obojica vozamo, a Peugeot staji u garazi svake zime!!!
 
Član
Da ti neko rekne sto moze biti kada ta lampica gori taj treba posijedovati moci babe gatare...Vozi ga nekome na aparat da ti vidi sto je i tek tada ces znati smijes li ga voziti!!!
Moze biti neka banalnost ali moze i biti tisucu gorih stvari!!
 
Član
Nemoze se pezo na vag-com jer mogu samo vozila iz vw grupe(skoda,audi,seat),btw mogu ga ja skopcat na aparat,imam dijagnostiku za sva auta...pozz
 
Član
zizosb je napisao(la):
Nisam siguran ali mislim da u pezova moze i vag com da udje u motorni procesor!!
Moze biti neka banalnost ali moze i biti tisucu gorih stvari!!
Tako je, dizele od 2003 benz od 2001 godine... i japance isto tako.
 
Član
i meni se to upalilo na twingu ima dva mjeseca i u knjizi pise PROBLEM NA ISPUSNOM SISTEMU ja mislim da je to lamda sonda. ja vozim tako dva mjeseca nisam primjetio nikakve promjene
 
Član
arminnn je napisao(la):
i meni se to upalilo na twingu ima dva mjeseca i u knjizi pise PROBLEM NA ISPUSNOM SISTEMU ja mislim da je to lamda sonda. ja vozim tako dva mjeseca nisam primjetio nikakve promjene
dok se god kotrlja dobro je :lol::lol:
 
pogledaj u servisnoj knjigi za šta koja lampica služi ja sam uz golfa kad sam kupio dobio sve lapmice i uz njih šta koja znači (da nebude zamjene posjedujem golf 5 da nemislite da o dvici pričam jer sam samo nju predstavio) a za tvoje neznam dali ima to al trebalo bi da bude ili se provozaj do servisa sa drugim autom i pitaj ih formalno šta bi moglo da bude
 
Član
druze ja mislim da je to problem a lambda-sondom...to je na A8 bilo imao ih je 5 i 2 nisu radile i to mu je pokazivalo kad je to uradio morao je resetovati komp. i nije mu se palla vise...mozda ga sad hladnoca zeza ako ga ne vozas (mislim na tvoje auto) ali ipak treba majstor to vidjeti ipak je to auto,nije kanta pa da svako ceprka po njemu... :)
 
Član
druže,

Kod mene je Seat Toledo i kod mene se upalila lampica za grijače kad očita neku grešku, prvi puta mi je bila crkla elektronika na boš pumpi...:icon_cry:

drugi puta je bilo u pitanju sijalica za rikverc svijetlo, pregorila....

Možda je i kod peugeota tako.....
 
Član
Ta lampica se uvijek upali kad se okrene kljuc i nakon paljenja se normalno gasi... a ukoliko ostane upaljena, to ti znaci "Nepravilnost u radu motora" i trebao bi pod hitno na dijagnostiku u ovlasteni servis da vide sta je u pitanju... kompjuter bi trebao ostalo pokazati.

I smijes auto voziti do servisa, sve je dobro dok se ne upali veliki crveni znak STOP ;)
 
Član
Simbolizira gresku vezanu za motor. Ne moze ti niko reci sta tacno dok se ne spoji na dijagnostiku i vidi.
 
LudoA je napisao(la):
Ta lampica se uvijek upali kad se okrene kljuc i nakon paljenja se normalno gasi... a ukoliko ostane upaljena, to ti znaci "Nepravilnost u radu motora" i trebao bi pod hitno na dijagnostiku u ovlasteni servis da vide sta je u pitanju... kompjuter bi trebao ostalo pokazati.

I smijes auto voziti do servisa, sve je dobro dok se ne upali veliki crveni znak STOP ;)



Hvala svima na komentarima, auto ide na dijagnostiku, pa cemo vidit sta ce ispast iz svega toga heheh
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top