problem: kasno se pali ventilator - Peugeot 206

problem: kasno se pali ventilator - Peugeot 206

Imam problem na pezou 206 (1.4 benzin 55kw, 2002 god), naime na ovim vrucinama mi se zna desiti da se auto pregrije, tj kazaljka ode u crveno i upali se alarm za pregrijavanje, i tek tada se upali ventilator, i za nekih 20ak sekundi se kazaljka vrati na oko 90 stepeni.

Znaci uopste se ne pali ventilator sve dok ne ode u crveno, a prije se palio puno ranije, i nije nikada isao preko 90. Do cega bi mogao biti problem? Termostat? Ima li on uopste termostat klasicni, ili to kontrolise ECU?

Kontam da, ako je kakav skup kvar, ili skup termostat, da izvedem prekidac na ventilator, i da ga ja rucno palim, kad god stanem na semafor, ili kad vidim da ide preko 90 stepeni...
 
Član
vrlo vjerovatno da ti pali samo drugu brzinu ventilatora. ja sam bar imao takav problem na 206 1.6 16v. uzrok problema je relej koji kosta 12 km u ovlastenom servisu. naime, prva brzina ventilatora se pali na nekih 93C a druga kad temperaturas ode skoro u crveno. Vjerovatno ti se i klima automatski gasi nakon nekoliko minuta, jer ne radi ta prva brzina. Relej se nalazi iza maske, na kucistu ventilatora. Odkace se 4 plasticna cepa, skine poklopac i vidjet ces dva releja. Problem stvara zeleni relej. JA proslo ljeto obisao sve prodavnice i nista. Na otpadu mi trazili 30 km, isto toliko i u Bloku(ovlasteni servis) al srecom nisu imali na stanju. I slucajno odem do drugog ovlastenog servisa kad tamo ima na stanju i kosta oko 12 km.
 
Član
-adnan- je napisao(la):
vrlo vjerovatno da ti pali samo drugu brzinu ventilatora. ja sam bar imao takav problem na 206 1.6 16v. uzrok problema je relej koji kosta 12 km u ovlastenom servisu. naime, prva brzina ventilatora se pali na nekih 93C a druga kad temperaturas ode skoro u crveno. Vjerovatno ti se i klima automatski gasi nakon nekoliko minuta, jer ne radi ta prva brzina. Relej se nalazi iza maske, na kucistu ventilatora. Odkace se 4 plasticna cepa, skine poklopac i vidjet ces dva releja. Problem stvara zeleni relej. JA proslo ljeto obisao sve prodavnice i nista. Na otpadu mi trazili 30 km, isto toliko i u Bloku(ovlasteni servis) al srecom nisu imali na stanju. I slucajno odem do drugog ovlastenog servisa kad tamo ima na stanju i kosta oko 12 km.

Kod mene, isti taj motor, 1.6, 16v, prva brzina iščupana da ne nervira, a druga se pali na prvoj crti iznad 90 stepeni. Znači, još 2 crte ostaju do crvenog, ali i prije crvenog ide upozorenje i upali se STOP, sve živo se popali i sl. To mi se desilo kad je zakovao termostat, da ne bi tog upozorenja, pregrijao bih motor.
 
Član
meni se tako desavala da se ne pali ventilator samo skini relej malo ocisti i radi opet nakupi se korozije na kontaktima :icon_smile:
 
Top