Problem "Found New Hardware"

Problem "Found New Hardware"

Član
E ovako, imam problem, neki dan kada sam htjeo da instaliram Daemon tools, instalacija je fino isla sve dok nije trebalo da pronadje novi hardver, tj da napravi virtualni cd rom, i tu je zakocilo, kasnije sam sve pobrisao ali mi je i dalje ostalo svaki put kad upalim kompjuter izbaci mi Found new hardware u donjem desnom uglu i ostane ikona cijelo vrijeme, znaci nemogu je nikako uklonit, niti pronalazi hardver niti ista, samo mi uzima virtualnu memoriju i osjetim da mi kompjuter dosta sporije radi. Dali je se neko susretao sa sicnim problemom, da mi moze pomoci. pozzz
 
Član
ocito da pokrece deamon tools na start-up
kucaj u run "msconfig" (bez navodnika)
u tab startup nadji deamon tools, skini kvakicu, ok pa reset racunar, vidi da li ce prestati ..
 
Član
Ma ne druze to sam prvo radio, nema uopste demon tools-a na kompjuteru, znaci on je komplet uninstaliran. startup je normalan i nema nista nepotrebno da se pali, a new hardware se pali direktno sa sistema ja mislim da se u registryu negdje gasi, al nisam siguran gdje. pozzz
 
Član
aha ..
a u registry-u imas nacin da ugasis te tzv. "baloon-e"
al onda ih gasis za stalno i za sve, mogu ti postavit postupak za to

al prvo pogledaj da nesto sto si u skorije vrijeme spajao nema pravilno instalirane drivere (printer, camera ili tako slicno)
 
Član
Nista nisam spajao u skorije vrijeme, a uopste nemam ni cd rom u centralnoj, gledao sam u device menageru nema nikakvih gresaka, probao sam ponovo instalirati daemon tools, i normalno instalira i sve radi ali i dalje staji ikona new hardware, znaci sve moguce kombinacije sam isprobao, al sad ako ugasim skroz add new hardwer znaci nijedan vise hardwer mi nece poznavat kad ukljucim, a i to bi mi bio malo problem.
 
Član
prepoznavace on tebi to sve, samo ti nece iskakati oni baloni dole pored sata ..
sad je na tebi ..
evo postupak kako ide
1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER.
2. Locate the following subkey:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
3. Right-click the right side pane, create a new DWORD value, and then name it EnableBalloonTips.
4. Double-click EnableBalloonTips, and then give it a value of 0.
5. Close Registry Editor.
6. Log off Windows, and then log back on.


a potrazi malo i po googlu ima rjesenja svakakvih ;)

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;307729
ovdje ima i neki fix, probaj i s njim, mozda pomogne
 
Ovo sto su ispred naveli ne rjesava tvoj problem nego ga zaklanja od ociju.....


Start / Control Panel / Date, Time, Language and Regional options (ili regional and language options ako je classic view) / U prvom padajucem meniju mora stajati Englis (United States), dole u zadnjem padajucem treba United States, a u kartici advanced u jedinom padajucem meniju stavi English (United States)...

restartuj komp i uzivaj....
 
Član
meni nesmeta ono u ocima, smeta mi u radu s kompjuterom, time sto mi koristi memoriju i usporava mi rad, a sto se mene tice moze ono stajati gdje hoce samo da mi ne vuce virtual memory.
 
Član
I ja imam slican problem, kada sam instalirao Autodatu pocelo je da mi izbacuje kad upalim racunar prozorcic "Found New Hardware Wizard" i kliknem jednom na cancel, izbaci opet opet kliknem na cancel i svaki put kad palim racunar isto...
Probao zam ovo sto je zen3dom pisao opet isto...
 
adohera je napisao(la):
I ja imam slican problem, kada sam instalirao Autodatu pocelo je da mi izbacuje kad upalim racunar prozorcic "Found New Hardware Wizard" i kliknem jednom na cancel, izbaci opet opet kliknem na cancel i svaki put kad palim racunar isto...
Probao zam ovo sto je zen3dom pisao opet isto...

nemoj ici cancel, samo idi next ok, nasao ne nasao nebitno, na kraju ce biti kvacica dont ask for this device again ;)
 
adohera je napisao(la):

pogledaj onda u Device Manager-u koji od uredjaja ti nije instaliran, tj sta hvali, nadji drajver za to i rijeseno, ne vidim drugo rjesenje, ili ga disable u device manageru, biosu
 
Top