Problem FORD FOCUS TDCI 74KW

Problem FORD FOCUS TDCI 74KW

Član
dizne sam radio kod jaska jukica cini mi se da ga habura zovu..kodiro sam ih kod njega.ja on nema pumpe u rezervaru.sutra cu opet odvuc u servis pa cu vidjet sta dalje.
tu sam i ja radio... u remexu su uspjeli isčitati kodove sa dizni, što je rijetkost... tako da ne bi trebalo biti do njega :) je li ti se pumpa raspala ili?
 
Član
Delphijev poluproizvod , šta sam se tog smeća nagledo dok sam radio u Renaultu na K9K...
Šteta jer taj TDci kao i 1.5 dCi su odlični motori samo ih je Delphi zasro...
A ovde kod tebe je pumpa zrela za reparaciju , ako već nema dobavne u rezervaru a ostaje bez goriva , jer je njemu dobavna u PVP pumpi onda nema druge...
 
tu sam i ja radio... u remexu su uspjeli isčitati kodove sa dizni, što je rijetkost... tako da ne bi trebalo biti do njega :) je li ti se pumpa raspala ili?
svaki mi je majstor druze reko da je dobra pumpa niko ne sumnja na pumpu ne znam zasto..danas sam stavio drugi onaj ventil kao do ventila je bilo i sad je opet sve dobro,vidjet cu do kad..
 
Delphijev poluproizvod , šta sam se tog smeća nagledo dok sam radio u Renaultu na K9K...
Šteta jer taj TDci kao i 1.5 dCi su odlični motori samo ih je Delphi zasro...
A ovde kod tebe je pumpa zrela za reparaciju , ako već nema dobavne u rezervaru a ostaje bez goriva , jer je njemu dobavna u PVP pumpi onda nema druge...
danas sam bas stavio od 1.5 dci ovaj ventil,pa cu vidjet do kad ce trajat..neznam druze za pumpu svi govore da je dobra nije mi problem ja bi je uradio jer do sad mi je otislo 700km mgu i nju uradit i miran sam..
 
Član
ja sam i pumpu odnio Jaski na pregled.... Iako mi se zna desiti da nekada na malom gasu počne vibrirati, onda dodam više gasa i prestane... Probao sam par stvari i ništa, kontam sa svoje stare pumpe skinut regulator pritiska pa oprobati, nije ga barem teško zamjeniti :)
 
ja sam i pumpu odnio Jaski na pregled.... Iako mi se zna desiti da nekada na malom gasu počne vibrirati, onda dodam više gasa i prestane... Probao sam par stvari i ništa, kontam sa svoje stare pumpe skinut regulator pritiska pa oprobati, nije ga barem teško zamjeniti :)
vidi otidji nekom majstoru da ga spoji na dijagnostiku pa nek ti prekontrolise taj regler i pritisak..govorio mi je ovaj moj majstor danas od kolko do kolko treba da varira pritisak...ja sam od 3 puta potrefio taj regler..jedan je davao prejak pritisak jedan preslab i tek trci je bio dobar al sam ga morao kupit zajedno sa pumpom od clia ..al et nadam se da je to kraj..
 
Član
Jesi pregledao imali opiljaka u pumpi , zna se viditi na onom situ kad izvadiš regulator , to obavezno moraš pregledati jer sjeba dizne opet.
 
Član
vidi otidji nekom majstoru da ga spoji na dijagnostiku pa nek ti prekontrolise taj regler i pritisak..govorio mi je ovaj moj majstor danas od kolko do kolko treba da varira pritisak...ja sam od 3 puta potrefio taj regler..jedan je davao prejak pritisak jedan preslab i tek trci je bio dobar al sam ga morao kupit zajedno sa pumpom od clia ..al et nadam se da je to kraj..
Bio sam u Remexu na pregledu, nema grašaka, 230 bara je na leru pritisak...
 
Top