Problem FORD FOCUS TDCI 74KW

Problem FORD FOCUS TDCI 74KW

E ovako imao sam problem sa ford focusom 1.8 tdci 74kw ujutro kad je auto hladan duze je verglao i teze palio medjutim kad se zagrije sve top..to mi je se odmah pocelo desavat cim sam ga kupio_Odvuko sam ga majstoru i dijagnostikom i pregledom smo utanovili da su dizne stradale ,i odmah smo ih skinuli i odnijeli na repariranje.Nako reparacije smo ih smontirali i prvo paljenje je bilo dosta tesko verglali smo gotov sat vremena dok kao navuce gorivo i uz pomoc starta onog neko spraya za paljene i upalili..onda smo ih kodirali i sve top..medjutim to je sve potrajalo 4 dana auto sam ostavio na parkingu normalno i nakon nekih sat vremena da upalim nista samo vergla...i opet majstoru skinemo dizne odnesem na testiranje i 2 zakovale opet ih sredimo sve 4.Onda prije postavljanja dizni promijenim filter od goriva opet ,skinem rezervar da provjerim imal kavih prljavstina medjutim nista rezervar ko suza cist sva crijeva ocistimo sve vratimo upali od 2 put extra sve znaci i sklopimo sve kuci krenem nakon kilometar pocne trzat trzne jedno 4 puta u voznji i ugasi se...i mrak nas uhvati pa cemo sutra nastavit...jel se ikome desavalo ista slicno i sta bi moglo bit..svaka pomoc dobro dosla
 
Član
Ako uz reparaciju dizni ne dobijes nove kodove od te reparacije nemas nikakve koristi.. a problem je obicno pumpa koja pravi metalne opiljke i gura ih u dizne.
 
grijaci dobri pregledano je to,,,dizne kodirane..pumpa uopste nepravi opiljke...nema nigdje opiljak ni u rezervaru ni u diznama ni u filteru..
 
Član
Dosta ovih fokusa ima ovakve probleme cak i mondeo,vjerovatno je ovo sto alen i dzeni kazu
 
Član
Lik je imao fokusa isto takve slicne probleme,pravio i nikad nije napravio,na kraju ga je prodao takvog
 
Član
ja nemam grijača na tdci u pali uvijek isto, zima/ljeto.... i meni se pumpa rasula i ubila injektore, te stare delphi pumpe su sranje, i dešava se to nekad i na 100k, meni na 300k... Dok je novi delphi bullet proof ;) A novije bosch se raspadaju također.... Fazon je što ljudi to ne odrade dovoljno detaljno.... Mora se mijenjati rezervar, svi vodovi, jer se opiljci mogu svugdje zavući, i kada zamjenite pumpu i dizne, da ponovo pumpa ubije dizne tim opiljcima... znači kompletan se sistem mijenja. Rezervar, cijev od rezervara do motora, cijevi rail-a i što idu na dizne može dobar bošista očistit, novi filter goriva i žeži ;) ja nemam nikakvih problema sa autom
 
problem je rijesen..stradalo je crijevo ili gumice na onim kao stekerima..crijevo znaci sto ide od filtera goriva do pumpe i tu je vuklo zrak ...i radi toga je se gasio novo crijevo uzeto sad sve topp
 
ipak nije bilo do crijeva opet su se iste stvari desavale i poslije zamijene crijeva..otisao je neki ventil na pumpi visokog pritiska i on je zamijenjen sad auto dosta bolje radi i bolje vuce..pa eto ako ko bude imao slican problem da zna o cemu se radi..
 
regilator pritiska, ja mislim :)
moguce druze..al nije ni do njega opet je stao i poceo trzat nakon par kilometara voznje i u voznji pocela mi blinkat lampica od grijaca i ugasi se auto i onda mu samo naspem goriva u filter i opet radi par kilometara i ugasi se..ima problema sa dovodom goriva.sutra ce opet majstoru.
 
Član
moguce druze..al nije ni do njega opet je stao i poceo trzat nakon par kilometara voznje i u voznji pocela mi blinkat lampica od grijaca i ugasi se auto i onda mu samo naspem goriva u filter i opet radi par kilometara i ugasi se..ima problema sa dovodom goriva.sutra ce opet majstoru.
Mah imao sam i ja tih belaja... treba ispoštovat proceduru do kraja i onda bi trebalo biti sve uredu. gdje si radio dizne, jesu li dobro kodirane? tdci nema pumpu u rezervaru, tako da...
 
dizne sam radio kod jaska jukica cini mi se da ga habura zovu..kodiro sam ih kod njega.ja on nema pumpe u rezervaru.sutra cu opet odvuc u servis pa cu vidjet sta dalje.
 
Top