Problem ??? --- Fiat Palio 1.9D

Problem ??? --- Fiat Palio 1.9D

Član
guglam sad malo, neki madjarski sajt, covjek napisao ovo

Hello,
I write in this topic, because it seems to me that I have the same problem, ie. car fires.
I pass a few kilometers, I stop, turn off the engine and after some time I try to ignite. Auto does not light. You have to wait some time - from several dozen minutes to about two hours from the time of shutdown. Do you have any ideas what this could be? Fuel pump? The cost of repair is actually such a high? Was mentioned a relay and it does not help.

The Machinist "on a computer" check the error code and the code jumps him 032,220th But from what I read, it codes are 5 character, so I do not know what it could be.

Auto - Doblo 1.9D 2001
Please help.
thank you
i nakon toga isti lik
In my case it turned out that everything was guilty of the crankshaft position sensor.

znaci, ista masina, isti simptomi, ista greska, senzor radilice
 
vec sam zamjenio senzor radilice jedino da ovaj nov nije ispravan. sad cu bas otici maksuz da vidim sta ce se dogoditi, cim se auto ugrija na kanalu izvadit cu senzor i ohladiti da u vodi i ponovo brzo vratiti i probati upaliti.
 
Član
moguce da i taj novi zeza...covjek rijesio problem...
prijatelju na alfi 146 isti problem bio, ugrije se i gotova, dok se ohladi mozes vozit normalno
probaj stavit drugi i vidi sta se desava
inace, taj kod nema u "redovnim" fiatovim kodovima, a tim likovima iz Sofe se sigurno nije dalo peglat s tim, mogli su kontaktirat Fiat i trazit objasnjenje, ako vec oni nemaju literaturu ni softver u kojem je to pojasnjeno
to ti je lakse nego ganjat novu pumpu, koliko vidim nije jeftina
 
evo da javim da sam rijesio problem...otisao na autootpad i trazio da mi skinu senzor radilice sa vozila za koje 100% znaju da je ispravno...nasli nekog havarisanog fiat stilo jtd - kaze majstor znam ovo auto 100% je bio ispravan motor...reko skini senzor i daj da probam...vidimda je orginal Bosch i stavim na moje auto...upalim i ostavim da radi....auto se ne gasi .... nakon pola sata auto jos uvijek radi...ventilator se pali i gasi kad se zagrije...odem provozam se oko 40 kilometara auto se nikad nije ugasio znaci skoro sat vremena je konstantno radio i nijednom se nije ugasio.

znaci NOV senzor radilice proizvodjaca EPS nije bio ispravan...ili nije bio u skladu sa parametima koji se od njega ocekuju ( treca klasa)
elem na kraju...umjesto da dam 65KM za orginal Bosch nov senzor ja kupim neki EPS za 46KM (Auto dijelovi Škoro -Vitez ili kako ga jos zovu AUTOMERC) i onda poslije na 3 dijagnostika pa hodanje i trazenje eventualno pumpe goriva i na kraju cifra oko 180KM (nerviranje i nespavanje do 3 ujutro nisam uracunao)

pouka: kupuj orginalne auto dijelove koliko god da su skupi, u konacnici sui jeftinij od nekih ramo KSINGMJAU

Hvala svima posebno @edoze
 
Član
Drago mi je da si rijesio...mozes li reklamirat taj senzor? Ako nista, nek ti daju drugi pa ostavi za rezervu...
 
ma pitao sam kad sam kupovao, ima li kakva garancija...kaze nema nikakva garancija...reko pa sta to znaci da ako ga sad u vasem servisu postave ( a odvojen im je servis i prodaja) i nebude radio --- NIKOM NISTA...kao odgovor dobio sam PA ETO....uglavnom koliko sam shvatio kod njih kupujes dijelove na vlastitu odgovornist...ako radi-radi, ako ne radi nikom nista.
 
Član
Moze dobiti pare ako ima racun. Ako budu sta kenjali otidji u inspekciju i rjesi to. Ne ispravan dio prodati je smjesno!!!
 
imam racun...drugi autodijelovi uvazavaju reklamaciju...oni su 10-15% jeftiniji ali....uglavnom vratit cu im senzor i traziti da mi nabave ispravan.
 
Član
Ma trazi lovu...mala je vjerovatnoca da ce ti ro riknuti dok je auto kod tebe...a tesko je prodati da izvuces toliko love koliko je u prodavnici
 
ali nije to najgora stvar...sad razmisljam o onome sto su mi reki u SOFAmm Vitez...kako je u kvaru elektonika na Lukas pumpi...i vracam sliku kako njih trojica stoje kod auta i gledaju ko da sam im dovezao space shuttle... i jos su 100% ubjedjeni da je kvar u pumpa...i jos da ispadnu kao extra majstori daju mi broj od covjeka u zenici koji servisira i mjenja lucas pumpe za bosch pumpe, zao mi sto nisam trazio napismeno dijagnostiku da je u kvaru lucas pumpa.

Koji amateri kod nas rade u servisima...da covjek ne povjeruje...cini mi se da to njima dodje ko zaj...cija otici na posao
 
Član
Koliko onda tek ove nase dijagnoze preko neta mogu navesti covjeka da promijeni x stvari ispravnih a ljudi cesto ozbiljno shvate i sve vise je onih sto preko foruma rjesavaju probleme.. nerijetko mi dodju ljudi i kazu citao sam ja na internetu sta moze bit' XD mislim, sad smo se vodili dijagnostikom ovlastenog servisa pa nam nije zamjerit. :D
 
Član
I da, ovlasteni se bahato ponasaju jer oni imaju dnevnicu danas napravili tebi auto ili ne..a drugo je kad dodjes nekome ko privatno radi, koliko toliko postenom, i ako se vodi logikom napravim ti auto i onda mi platis, nikako mi nije jasno kad odvezes majstoru da ti rijesi kvar, on zamijeni 3 stvari, ne napravi nista i jos ti naplati...
 
Top