Problem Fabia, imobilajzer ili kod kljuca

Problem Fabia, imobilajzer ili kod kljuca

Dakle prijatelj mi ima problem..danas krenuo da upali auto medjutim kada ga upali on se ugasi..gori lampica kljuca, a i sam znam da je do koda odnosno imobilajzera..nema drugi kljuc da bi probao s njim, samo jedan dobio..skidao klemu i vratio opet ne moze..
eto pa pomozite covjeku sa iskustvima ostalo mu je auto na parkingu :)...
 
Član
Ispao mu kljuc vjerovatno i pukla mala staklena ampula u kljucu i izgubio code u kljucu, i da ima drugi kljuc ne bi mogao upaliti jer je prepoznao imobilizer kao kradju jer je probao upaliti kljucem koji nije imao code u sebi. Sada treba preko racunara da se programira code opet sa ispravnim kljucem i ispravnom ampulom i code. Ovo ti kazem jer sam imao isti taj problem nedavno sa fabiom 1.9SDI i isto potpuno bilo, samo sto je ovaj imao drugi reyervni kljuc prema kojem sam mu programirao opet i onda je palio normalno i kad je stavio kljuc sa puknutom ampulom koji je iygubio code opet isto bilo i opet programirali i taj neispravni kljuc ne koristi vise nego samo ispravni ovaj...
 
Član
RS msm da nema potrebe da se programira ako ima drugi kljuc, ja sam sebi narezo jedan obicni kljuc da imam samo da otkljucam ako izgubim i probao onako bezveze upalit i ne moze i ubacio stari kljuc upalio odma i radi bez problema.
 
Član
RS msm da nema potrebe da se programira ako ima drugi kljuc, ja sam sebi narezo jedan obicni kljuc da imam samo da otkljucam ako izgubim i probao onako bezveze upalit i ne moze i ubacio stari kljuc upalio odma i radi bez problema.

Mora se programirati jer imobilizer preopza kao kradju i kad stavis i ispravan kljuc opet nece da upali i samo svijetli code na tabli. Poslije programiranja kljuc kad se stavi u bravu i da kontakt code nestane i upali auto normalno. Vec sam radio to na 1.9 SDI Fabiac 2002 godina cini mi se,programirao 2 puta... Kad smo vratili opet taj kljuc kojem je pukla ampula, auto je samo upalio i ugasio se i onda je ostao opet upaljen kljucic CODE, poslije toga stavili ispravni i nije htjela opet upaliti i ostao svijetliti code, opet poslije programiranja kljuca je palila normalno... Ovom covjeku je kljuc ispao na beton i pukla ampula unutra...
 
Član
Ja sam imao isto takav problem sa svojim SEAT-om , ali ja sam to riješio za sva vremena , uradio immo-off na ECU tj. imobilajzer je isključen.
Jer realno imobilajzer može samo vlasnika hebavat , lopova definitivno neće....
 
ljudi hvala na odgovorima, ono sto mi rekose jos dodatno da zna hebavati i kabal koji ide do immo..kazu moze i do procesora biti, a i kao sto rekoste do kljuca..tako da sam prijatelju predlozio da ukine immo skroz..kao sto rece djordje, za lopove to ne predstavlja prepreku...uglavnom ako bude popravljao jacim sta je bilo...
 
Top