Problem el.stakla Merc E1998

Problem el.stakla Merc E1998

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo raja
Dakle imam čudan problem,bio sam i kod ovih što imaju dijagnostiku i ništa mi nisu rješili.Radi se o el.podizačima stakala.Neradi ni jedan a samo kada otpojim klemu sa akumulatora i opet spojim onda radi sve normalno, dan ili dva i onda opet prestanu da rade.
Jel imao neko sličan problem ili zna neko rješenje.
 
Član
ma to je negdje neki spoj , kod mene je bilo slicno na 124 ci ali razlog je bio taj sto su se zubcanici izlizali . .
 
Da ali kod mene nerade i ja otpojim klemu sa akumulatora i vratim i onda opet sve radi normalono par dan pa onda opet tako nerade pa ja opet skinem/stavim klemu i opet radi.:(
 
Član
desilo se meni na ml-u 2001 god da mi je riknuo tako jednom podizac i da su ocistili taj prekidac i da je radio al opet kroz mjesec dana ista stvar i moro zamjenit sva 4 prekidaca od stakala i nikad vise problema... kupljen nov predjeno 330 000 i zamjenjen za novog ml-a 2005-e
 
Član
Provjeri keleme i elktroniku (glavnu od prozora) trebal bi biti negdje kod osiguraca, mozda ti je ispao neki konektor
 
Član
1. skini klemu sa akumulaora i cekaj koji minut

2. stavi klemu

3. otvori prozor, prekidac moras pritisnuti jako, da osjetis da napravi prekidac "klik i drzi skroz dok prozor bude otvoren i motoric se cuje da napravi kao "klik"..

4. isto tako podignes prozor, prekidac samo lagano pritisnuti bez da napravi "klik" i drzis prekidac dok se zatvori prozor i motorici prozora napravi takodje "klick"..

5. te korake 2. i 3. uradi na svakome prozoru ekstra, znaci kad zavrsis daj proces na jednom prozoru, onda sledeci..

6. upali auto i volanom "vintaj" skroz lijevo pa skroz desno

kad se merc skine sa akumulatora onda "zaboravi" kako mu rade prozori i volan, taj proces sto sam ti napisao gore moras uraditi da opet "nauci" kako treba da radi! ;)
 
the_sibi je napisao(la):
1. skini klemu sa akumulaora i cekaj koji minut

2. stavi klemu

3. otvori prozor, prekidac moras pritisnuti jako, da osjetis da napravi prekidac "klik i drzi skroz dok prozor bude otvoren i motoric se cuje da napravi kao "klik"..

4. isto tako podignes prozor, prekidac samo lagano pritisnuti bez da napravi "klik" i drzis prekidac dok se zatvori prozor i motorici prozora napravi takodje "klick"..

5. te korake 2. i 3. uradi na svakome prozoru ekstra, znaci kad zavrsis daj proces na jednom prozoru, onda sledeci..

6. upali auto i volanom "vintaj" skroz lijevo pa skroz desno

kad se merc skine sa akumulatora onda "zaboravi" kako mu rade prozori i volan, taj proces sto sam ti napisao gore moras uraditi da opet "nauci" kako treba da radi! ;)
Sutra ću ovo napraviti, zvući interesantno.
Thanks
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top