Problem auto trza prilikom kretanja

Problem auto trza prilikom kretanja

Ja sam sinoc bas malo pratio da vidim sta se desava kad se zatrese pri kretanju i primijetio sam da prilikom kretanja,odnosno kada pocnem otpustati kvacilo da mi nakratko padnu obrtaji..eh sad da li je to normalno,ne znam..al' vjerujem da nije..inace stoji iznad 900 a prilikom startanja padaju na 900..meni se dio zvuka prenosi negdje i na zadnji dio automobila..kao da auspuh ili nesto tako lupka
Eh ovako jutros sam bio kod majstora pregledali nosace imaju malo lufta ali kao nije strasno auto radi savrseno kad se zagrije ali je problem sto kad je skroz hladan cuje se kao neko kuckanje u leru a kad pritisnem kvacilo prestane.... Majstor sumnja na zamajc ali hoce sve detaljno da pregleda i problem je sto mi danas nije nikako trzao... Ne znam sta da radim ako bude opet zamajc...
 
Član
Eh ovako jutros sam bio kod majstora pregledali nosace imaju malo lufta ali kao nije strasno auto radi savrseno kad se zagrije ali je problem sto kad je skroz hladan cuje se kao neko kuckanje u leru a kad pritisnem kvacilo prestane.... Majstor sumnja na zamajc ali hoce sve detaljno da pregleda i problem je sto mi danas nije nikako trzao... Ne znam sta da radim ako bude opet zamajc...
Ma trebas ti jos nekog majstora posjetiti..oni mogu i na dijagnostici pogledat stanje zamajca. Sumnjam da si ga toliko forsirao pa da ti tako brze ode zamajac..znam ljude koji se voze po 300.000km sa originalnim. Promijenit treba te lezajeve..njihovo je stanje svakako tesko naoko utvrditi.
 
Član
Eh ovako jutros sam bio kod majstora pregledali nosace imaju malo lufta ali kao nije strasno auto radi savrseno kad se zagrije ali je problem sto kad je skroz hladan cuje se kao neko kuckanje u leru a kad pritisnem kvacilo prestane.... Majstor sumnja na zamajc ali hoce sve detaljno da pregleda i problem je sto mi danas nije nikako trzao... Ne znam sta da radim ako bude opet zamajc...

Pa kakav god da si zamajac stavio imas bar godinu garancije...
 
Član
Aha..znaci to je normalno. Jesi li ti Edo majstor?
Nisam majstor. Svako auto obara obrtaje prilikom kretanja ako kreces bez gasa jer se motor napreze. Ako kreces uz uspon, padnu nisko i auto ti se ugasi. Ako kreces nizbrdo nece padati jer nemas opterecenja na motor. Po ravnom vecina auta moze krenut bez gasa al svaki obori obrtaje kako pustas kvacilo. Ako das gas i drzis ga npr na 1500, ne bi trebali padat kako pustas kvacilo. Al obzirom da ti se to desava na 900 obrtaja, znaci ler gas, sve je ok
Alen_g60 ti je majstor :D
 
Top