Problem auto trza prilikom kretanja

Problem auto trza prilikom kretanja

Pozdrav raja! Imam problem sa autom radi se o Bori 1.9 TDI 85KW naime problem je sljedeci, auto kada se zagrije trza prilikom kretanja tj poskakuje cijela hauba, to se desava iskljucivo u prvoj brzini poslije je sve ok! I da napomenem da sam promjenio set kvacila sa zamajcem prije 5 mjeseci! Dali neko zna sta bi moglo biti? POzzz
 
Član
Ako imaš kanal možeš sam provjeriti, ako nemaš, majstoru je to deset minuta u vrh glave. Probaj kad je ugašeno auto, otvori haubu i nek ti neko prati motor, pritišći kvačilo i prati hoda li motor.
 
Ako imaš kanal možeš sam provjeriti, ako nemaš, majstoru je to deset minuta u vrh glave. Probaj kad je ugašeno auto, otvori haubu i nek ti neko prati motor, pritišći kvačilo i prati hoda li motor.
Aha ok provjerit cu tako jer nemam kanal pa kad uspijem otici cu do majstora... u svakom slucaju hvala ti puno nadam se da je to da nije zamajac..
 
Član
Aha ok provjerit cu tako jer nemam kanal pa kad uspijem otici cu do majstora... u svakom slucaju hvala ti puno nadam se da je to da nije zamajac..
I meni se isto desava,imam golf 4 sa istim motorom..meni se cuje i kad u rikverc vozim..ruzan je osjecaj a i ja mislim da je neki nosac. Eto ako rijesis i promijenis taj nosac,javi da znam i ja.
 
Član
Probao sam da priscem kvacilo kada je ugaseno auto nisam primjetio da mi se motor pomjera...
Sumnjam da ti je mogao otici zamajac. Jesi li mijenjao set zamajca,sa svim dijelovima koji idu uz njega? Sa jednim covjekom sam pricao i on veli da bi mogla biti lamela..eh sad,ja cisto sumnjam..moje auto ne pokazuje nikakve znakove istrosenosti lamele i zamajca. Neko od nas dvojice treba zamijeniti taj nosac mjenjaca i napisati da li je rijesio problem. Ja ove sedmice sigurno to necu rijesiti..za sljedecu ne znam.
 
Nadam se da nije zamajc... promjeno sve u kompletu.... Necu ni ja moci ove sedmice ko prije uradi neka javi, meni bas ide.na zivce a i brine me sta je...
 
Član
Nadam se da nije zamajc... promjeno sve u kompletu.... Necu ni ja moci ove sedmice ko prije uradi neka javi, meni bas ide.na zivce a i brine me sta je...
Ma nije ti onda zamajac..nema sanse da si ga sprzio za tako kratko vrijeme. Najprije ce biti ovaj neki nosac,konkretno nosac mjenjaca..mislim da je oko 50-70 KM nov
 
Upali auto i otvori haubu nek neko drugi gleda motor dok ti otpustas kvacilo pod kocnicom, ako se motor puno mice onda su nosaci i ako ti trzne kad saltas onda su nosaci
 
Upali auto i otvori haubu nek neko drugi gleda motor dok ti otpustas kvacilo pod kocnicom, ako se motor puno mice onda su nosaci i ako ti trzne kad saltas onda su nosaci
Trzne mi uvijek kad saltam zadnje vrijeme i kada pustam gas i dodajem trzne... Ali mi je cudno sto kad je hladan kad upalim nesto mi se kao pomalo cuje ne znam kako da opisem i kad pritisnem kvacilo prestane kad pustim opet... to se desava mozda 3 minute i prestane cim auto malo odradi... Ali se to desava kada je bas hladno npr evo veceras mi je to bilo.... Ne znam fakat sta je! Sutra cu vjerovatno voziti majstoru!!
 
Član
Trzne mi uvijek kad saltam zadnje vrijeme i kada pustam gas i dodajem trzne... Ali mi je cudno sto kad je hladan kad upalim nesto mi se kao pomalo cuje ne znam kako da opisem i kad pritisnem kvacilo prestane kad pustim opet... to se desava mozda 3 minute i prestane cim auto malo odradi... Ali se to desava kada je bas hladno npr evo veceras mi je to bilo.... Ne znam fakat sta je! Sutra cu vjerovatno voziti majstoru!!
Ja sam sinoc bas malo pratio da vidim sta se desava kad se zatrese pri kretanju i primijetio sam da prilikom kretanja,odnosno kada pocnem otpustati kvacilo da mi nakratko padnu obrtaji..eh sad da li je to normalno,ne znam..al' vjerujem da nije..inace stoji iznad 900 a prilikom startanja padaju na 900..meni se dio zvuka prenosi negdje i na zadnji dio automobila..kao da auspuh ili nesto tako lupka
 
Top