Problem - alternator ?

Problem - alternator ?

Skoro sam mijenjao kablove od mase i plusa koji idu sa akumulatora.
Znaci promijenjene kleme, kablove koji ide sa plusa akumulatora na anlaser, takodje promijenjena masa sa minusa akumulatora koja ide na šasiju i na motor, i promijenjeno kablo koje ide sa kućišta alternatora na masu. Koristio sam 35mm PF kablo, dok sam ovo za alternator koje ide na masu koristio 16mm PF. Ubačene bakarne stopice na svakom završetku kabla, sve podmazano kontaktnom masti prije toga očišćeno i stegnuto. Izmjereno punjenje nakon izmjene je 14.1 v. Dok su bili stari kablovi nisam mogao da palim dobro jer nisam imao dobro punjenje, bilo je oko 12.8 v.
Uglavnom riješio sam problem oko toga, ali primjetio sam da s pocela paliti(treperi-žiži) lampica od akumulatora samo dok auto radi na leru kada su svjetla UGAŠENA, kada upalim lampica se ugasi ali se primjeti treperenje svjetala pri davanju gasa. Da napomenem remen je zategnut i be proklizuje. Do cega bi ovo moglo biti ? Golf 2 1.6 gtd u pitanju je.
 
Član
Regler druze. Premjeri kako se ponasa napon kad pališ potrosace ne smije puno da oscilira.
Takodje kolektor i cetkice ako su lose promjeni
 
Nesto nosi zamjenio glavni plus s alternatora na akuu i pobudu na alternatoru
A to sto ti svijetla mjenjaju kacinu provjeri relej ili ubaci dva nova a dovode fabricke iskoristi kao prekidac za relej a nije na odmet da provjeris ni rucicu na volanu od svjetala
 
Ma nije druze do releja, a niti do ručice.
Jedino na sto sumnjam je regler ali me zbunjuje sto lampica se ugasi kada upališ svjetla, zar ne bi trebala jos vise da svijetli a i napon punjenja je odličan.
 
Član
Skini alternator i rasklopi ga. Vidi stanje kolektora...kako sam te razumio pod opterecenjem gasi lampicu a u praznom hodu pali.
Probaj jos da vidis jel tako kad upalis ventilator na najvecu brzinu ili kad upalis grijas stakla. Uzmi upali sve potrosace i onda premjeri napon. Rukom oprezno dodirni alternator koji ne bi trebao biti vreo. Ako se odlucis da ga otvaras ne bi bilo zgoreg da zamjenis ležajeve.
 
Top