problem 206-ica cc

problem 206-ica cc

imam jedan problem, propalo mi je kvacilo, tj kad ga stisnem ostane dole i ne vraca se ne mogu mijenjati brzine niti ista. auto je ostalo u leru. idem sad na put pa ne mogu da odem do mehanicara. znal bilo ko u grubo sta bi mu moglo biti?
 
Član
Vjerovatno ti je druk ležaj probio korpu. Jesi imao problema ikakvih, jesi osjetio nešto čudno na kvačilu ranije?
 
nisam imao nikakvih problema sa kvacilom sve je ok bilo i sve je super ferceralo samo u zadnje vrijeme mozda jedno tri dana mi je skripalo kvacilo kad ga stisnem. bilo tri dana i prestalo da skripi i sve ok bilo normala... nisam gledao sajlu jer nisam trenutno tu...
 
Član
sanjinho89 je napisao(la):
nisam imao nikakvih problema sa kvacilom sve je ok bilo i sve je super ferceralo samo u zadnje vrijeme mozda jedno tri dana mi je skripalo kvacilo kad ga stisnem. bilo tri dana i prestalo da skripi i sve ok bilo normala... nisam gledao sajlu jer nisam trenutno tu...

Ako je škripalo kad ga stiskaš, kao da je nešto strugalo, vjerovatno ti se druk ležaj sasuo od korpe, a vrlo vjerovatno da je i probio koju lamelu korpe. U svakom slučaju, novi set kvačila (korpa, lamela, druk ležaj) je oko 230 do 250KM, naravno, Valeo, za ostale ne znam. Ima i osovinica druk ležaja koja ne dolazi u setu, kupi i nju u dijelovima, a ako nema, u Verano ili neki drugi ovlašteni, nije više od 20KM i + majstor koji će ti ugraditi, to je na tebi ako nećeš sam da se bakćeš.
Ovo ti je provjerena informacija, isti slučaj sam imao, isti simptomi i na kraju propadanje kvačila skroz, isto ostao u leru. Ako te neko bude šlepao, slobodno upali auto neka radi, ne diraj mjenjač i vozi zbog kočnica i signalizacije.;)
Zaboravih napisati, kod mene je 1.6, 16v, ne znam da li paše sa njega na 2.0, provjeri.
 
Član
Sajla kvacila ti je pri kraj i svakog trenutka ti moze puci, tj nije sajla nego onaj feder glupi =), ovo ti mogu reci jer sam ja imao iste simptome.
Skripi kada je vruce, pa onda kada stisnes po sredini papucie, kada stisnes polako nista se ne cuje i kada je vani hladno.
Ja sam isao u servis na barama 86 km ti dodje sajla orginal i ruke 30 km bude gotovo za par sati imaju na lageru =).

Eto pozz neka ti je sa srecom, ja sam zadovoljan njihovim radom =)


Ako ti jos sta treba sibni PM ;)


Sajla kvacila ti je pri kraj i svakog trenutka ti moze puci, tj nije sajla nego onaj feder glupi =), ovo ti mogu reci jer sam ja imao iste simptome.
Skripi kada je vruce, pa onda kada stisnes po sredini papucie, kada stisnes polako nista se ne cuje i kada je vani hladno.
Ja sam isao u servis na barama 86 km ti dodje sajla orginal i ruke 30 km bude gotovo za par sati imaju na lageru =).

Eto pozz neka ti je sa srecom, ja sam zadovoljan njihovim radom =)


Ako ti jos sta treba sibni PM ;)
 
imam jedan problem, propalo mi je kvacilo, tj kad ga stisnem ostane dole i ne vraca se ne mogu mijenjati brzine niti ista. auto je ostalo u leru. idem sad na put pa ne mogu da odem do mehanicara. znal bilo ko u grubo sta bi mu moglo biti?
Upravo mi je propalo kvacilo, imam problem neki sa starta 1,2,3 brzina ide do 3 hiljade obrtaja i sto dodje do 3 hiljade isto kao da mu stisnem kocnicu na sekundu i ne vuce mi posle toga isto kao do 3 hiljade i to me je brinulo, i sad vozim normalno tek se ukljucujem i samo mi propade kvacilo dve neke male plastike idpadose ne mogu da skontam odakle su, nije mi se nista culo u menjac da je strugalo nego sve normalno samo to posle 3 hiljade sto mi malo uspori ostalo sve normalno. Inace 206 cc 1.6 16v
 
Upravo mi je propalo kvacilo, imam problem neki sa starta 1,2,3 brzina ide do 3 hiljade obrtaja i sto dodje do 3 hiljade isto kao da mu stisnem kocnicu na sekundu i ne vuce mi posle toga isto kao do 3 hiljade i to me je brinulo, i sad vozim normalno tek se ukljucujem i samo mi propade kvacilo dve neke male plastike idpadose ne mogu da skontam odakle su, nije mi se nista culo u menjac da je strugalo nego sve normalno samo to posle 3 hiljade sto mi malo uspori ostalo sve normalno
 
Top