PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI? Slike!

PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI? Slike!

Član
Ljudi zeznuo sam intercooler posto sam ga postavio previse nisko ispod auta zakacio sam na ivicnjak kada sam parikiravao i probio sam intercooler na jednom mjestu i malo plastike odlomio od onog djela gdje vodi prema crijevima, sta da radim cime da zakrpim i jeli moguce ga uopste zakrpiti?
Ja mislio silikonom nekim rupa je na plastiki negdje od prilike 1 cm sa 1 cm nije neka bas velika,i ovamo imam jednu malu rupicu na samom intercooleru.
Da ne uzimam sam intercooler posto je on sam oko 100KM sta da radim ljudi pomazite?
Hvala unapred
 
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

Nista druze tu ti ne gine drugi intercooler ako ti je i plastika pukla a i on se probio nista slobodno trazi drugi. Ako ko ima pametniji predlog neka kaze ali to se ne krpi . :icon_sad:
 
Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

Mani se krpnje kupi nov - polovan ali ispravan. ;) Na tim se stvarima ne stedi.
 
Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

Merrro je napisao(la):
Mani se krpnje kupi nov - polovan ali ispravan. ;) Na tim se stvarima ne stedi.

alfa147 T.S. je napisao(la):
Nista druze tu ti ne gine drugi intercooler ako ti je i plastika pukla a i on se probio nista slobodno trazi drugi. Ako ko ima pametniji predlog neka kaze ali to se ne krpi . :icon_sad:


George je napisao(la):
kupuj drugi to se teško da krpiti


bucky_mb@yahoo je napisao(la):
zavisi sve gdje je i kako pukao,, baci sliku pa cemo ti objasniti sta da radis.

E jbg drugari,postavicu slikicu pa pogledajte.
I ja sam razmisljao o drugome novome tj polovnom ali jbg i ovaj sam skoro uzeo nema ni sedmica dana i sad opet da drugi uzimam koji je 100KM.
:icon_cry:
 
Legend
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

i ja mislim da je neisplativo krpit ga, ja na svom icu imam malu rupicu koja se okom i ne vidi, ali izbacuje mi ulje pod pritiskom, vec pola godine je krpim i nikako..

uzas :icon_confused:
 

rs6

Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

meni je lik vario plastiku skroz ga bio razvalio u udesu, i covjek zavari eno ga i dan danas fercera ko nov.... postavi sliku da vidimo....
 
Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

rs6 je napisao(la):
meni je lik vario plastiku skroz ga bio razvalio u udesu, i covjek zavari eno ga i dan danas fercera ko nov.... postavi sliku da vidimo....

Aha pa ja sam mislio uzeti onog silikona providnog jakog pa natrpati prvo dosta u rupu gdje pusta pa posle uzeti dobre trake obletiti par puta okolo rupe preko citavog intercoolera ako me razumes sta hocu da kazem i posle preko trake sa strana opet silikona fino razmazat i to bi bilo to nebi trebalo izbiti tu pritisak.

.nOKe je napisao(la):
i ja mislim da je neisplativo krpit ga, ja na svom icu imam malu rupicu koja se okom i ne vidi, ali izbacuje mi ulje pod pritiskom, vec pola godine je krpim i nikako..

uzas :icon_confused:

Pa kako se ne moze zacepiti ta rupica nije mi jasno :)
 

rs6

Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

nemas nista od tog silikoniranja i tih zajebancija, veliki su tu pritisci ..... ovaj sto je meni radio ima taj neki poseban aparatic za plastiku i poslije predje tecnim metalom u slucaju da ima sitnih rupica da se sve popuni kako treba ....
 
Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI? SLIKE!!!

rs6 je napisao(la):
nemas nista od tog silikoniranja i tih zajebancija, veliki su tu pritisci ..... ovaj sto je meni radio ima taj neki poseban aparatic za plastiku i poslije predje tecnim metalom u slucaju da ima sitnih rupica da se sve popuni kako treba ....

A jbg ne znam sta da radim moracu potraziti drugi ic :icon_sad:
 
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

rs6 je u pravu da se to zavariti, ne moras odma kupovati i mijenjati,, mada je najbolje tako uraditi
a od silikona nikakve fajde,, zavari plastiku i predji nekom masom preko drzace garant ;)

meni se na ic-u desilo sljedece odvalio ga,, i sta cu kako cu zavarim nosace -drzace
vratim ga na mjesto,, upalim cujem sisti malo,, pogledam malo bolje kad metalne kopcice na cosku se
previle i malo otpustile,, hajde reko da vidim koliko se krecu od 150 pa navise, te stopice sam vratio sarafcigerom ispravio ocistio povrsinu stavio onu malo kvalitetniju diht masu,, vratio stopice na mjesto,, stegnuo vezicama da uhvatii diht,,
nikakvih problema sa njim,, ali opet ja sam imao srece da ga nisam skroz razbio pa popravka nije bila teska;)
 
Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
rs6 je u pravu da se to zavariti, ne moras odma kupovati i mijenjati,, mada je najbolje tako uraditi
a od silikona nikakve fajde,, zavari plastiku i predji nekom masom preko drzace garant ;)

meni se na ic-u desilo sljedece odvalio ga,, i sta cu kako cu zavarim nosace -drzace
vratim ga na mjesto,, upalim cujem sisti malo,, pogledam malo bolje kad metalne kopcice na cosku se
previle i malo otpustile,, hajde reko da vidim koliko se krecu od 150 pa navise, te stopice sam vratio sarafcigerom ispravio ocistio povrsinu stavio onu malo kvalitetniju diht masu,, vratio stopice na mjesto,, stegnuo vezicama da uhvatii diht,,
nikakvih problema sa njim,, ali opet ja sam imao srece da ga nisam skroz razbio pa popravka nije bila teska;)



Druze moj u mene se sledece desilo stavio sam ic ispod auta u prednji branik kada sam naisao na ivicnjak stisnulo je ic uz motor tj ivicu ic-a na neki dio na motoru neki bas siljat i taj dio na motoru je probio ic tu tacno gdje se spaja plastika i ic.
Hajde odoh ja sikati pa da ja to vama lepo pokazem. ;)
 
Član
RE: PROBIJEN INTERCOOLER STA RADITI?

Ja sam isto ima problema sa hladnjakom,bila je mala pukotine na gornjem dijelu jer je isto od plastike.Pa sam ga par puta nosio kod masjtora da ga zavari plastikom i svakavim masama sam lijepio nista nije pomoglo,svaki put nakon nekog vremena probije tu masu a pogotovo ljeti zbog visih temperatura.Pa sam ga zakrpio poliesterom i od tada nemam nikakvih problema vec vise od godinu dana.
 
Top