Prljav plin pun ulja na Gaspromu

Prljav plin pun ulja na Gaspromu

Član
Evo da podjelim svoje iskustvo sa plinom:
Koristim sekvent plin na kojem sam bez ikakvih problema u zadnje 2 godine presao 60.000KM, sve do neki dan kada sam na Gaspromu nasuo bocu plina (inace sam sipao najcesce na gaspromu, rijetko kad na Gilje Gas, a jos rjedje na Petrolu (skup), i kroz par kilometara mi auto prestade raditi na plin, samo benzin radi. Otvorim haubu i imam sta da vidim: na spoju cijerva koje vodi plin do injektora je prskalo nekakvo ulje, isprskalo cijeli motor i pokloipac, dakle izaslo je sigurno oko 30ml ulja koje kad se ohladi pretvori u neku kao totmast. U servis odem, zacepljeni injektori, i zacepljen isparivac. Kazu mi da je bilo ulja u plinu - los plin. Zamjenim to dvoje + crijeva - 120KM (taman prestala garancija), i sve sada radi ok (boca ispustena, nasut drugi plin, vise nikad na Gaspromu!). Evo slika kada sam otvorio isparivac bio je pun nekakve garezi i blata (mijenjam redovno filter tecne i crvrste faze svakih 8.000 kilometara). Eto kakav plin nam prodaju... Covjek ne zna vise gdje bi nasuo....

35ks9k3.jpg
 
Član
To su dodali malo ATF-a - "culi" suho u BiH gorivo , pa da podmazu injektore i pumpu :D.
 
Top