Privremena registracija

Privremena registracija

Član
Pozdrav forumasi.
Da li se moze sa probnim tablicama preko granice, ili moze li se auto registrovati na kraci period, ne cijelu godinu nego manje. Trebao bih do Slovenije a ne isplati mi se registrovati auto cijelu godinu samo zbog nekoliko dana.
 
Član
Mislim da se sa probnim moze i preko granice, (nisam 100% siguran treba provjeriti jos), ali u svakom slucaju, probne table dodju skupo. Npr. ja kad sam pitao da registrujem na 7 dana, za firmu auto koje je novo kupljeno da bi prebacili iz Sa do drugog grada, da bi se registrovalo i izvrsile neke radnje na tom vozilu, osiguranje, tablice i ostalo, za 7 dana, je izlazilo najmanje negdje oko 140 KM, a to ti dodje oko 1/4 cijele registracije. Za takvu opciju mozda ti je rentacar isplativ.
 
Član
Pa bolje bih mi bilo dati 140KM za 7 dana nego da ga registrujem, za mene bi registracija isla na punu cijenu tako da sigurno preko 700KM. Nisam se raspitivao za rentacar, ne znam koliko se krecu cijene ali ipak bih vise volio svojim autom.
 
Član
Pozdrav forumasi.
Da li se moze sa probnim tablicama preko granice, ili moze li se auto registrovati na kraci period, ne cijelu godinu nego manje. Trebao bih do Slovenije a ne isplati mi se registrovati auto cijelu godinu samo zbog nekoliko dana.
EU ne priznaje nase probne table, shodno tome ne mozes uci u zemlje EU na BiH probnim tablama. Raspitivao sam se jednom prilikom, kontaktirao HR granicu i ovakav odgovor sam dobio.
 
Član
Zasto se nije moglo uci u Hr sa njemackim zutim tablama? Zato sto su vazile samo u eu,sad moze normala. Isti slucaj s nasim probnim, nigdje van BiH se ne vaze
 
Član
Nesto mi to smrdi kod mene 2.0 160kw :D
Nije, moj bmw je 2.0 88kW i prva reg bi mu bila 800km, sad mi je polica 50% i reg me izadje 595km, a polica mi je 395km znaci kad bi 100% polica bila, bila bi 790+200 gluposti onih je 950-1000 i jos tablice i saobracajna 30, 980 ili preko 1000km... Sve zavisi kako u kojeg gradu, negdje placas vise a negdje manje, to je Bosna :D
 
Top