Pritisak u Rashladnom sistemu

Pritisak u Rashladnom sistemu

Član
Pozz raja

Vec par dana me muci nivo rashladne tekucine u Volvu.

Kao prvo vidim da je malo fali, ja dospem. Nakon dan-dva na inst. tabli pise coolant low. Na provjerim stvarno pri dnu. Ohladi se motor, odvrnem cep, nivo normalan, mozda za 1cm nizi.

Primjetim malu pukotinu na boci za tekucinu. Odem kupim drugu. I ne pusta vise.

Ali opet auto se zagrije, ko fol fali tekucine. Ohladi se, ja odvrnem cep, vrati se u normalu.

Jedan lik mi odmah kaze: dihtung glave.

Auto ne dimi, nema mjehurica kad radi u leru otvorenim cepom, nemam ulja u vodi, niti obrnuto, niti se auto pregrijava.

Sve normalno osim tog nivoa.

Crijeva od hladnjaka jesu tvrdja kad se zagrije, ali mislim da je u normali.

Sutra jos mjenjam termostat (zastekao, uvijek otvoren) ali nevjerujem da je do njega.

Sta vi mislite? Ima li neko na podrucju PD-BL "CO Tester" za antifriz?

Pozz

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
Ja ti imam rješenje, ali moraš doći lično kod mene i čovjek ti završi sve. Ako je dihtung, onda je dihtung, šta god da je, biće rješeno i ja garantujem. Slučajno, čovjek samo Volvo radi svaki dan zadnjih 15 godina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ja ti imam rješenje, ali moraš doći lično kod mene i čovjek ti završi sve. Ako je dihtung, onda je dihtung, šta god da je, biće rješeno i ja garantujem. Slučajno, čovjek samo Volvo radi svaki dan zadnjih 15 godina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Da nije Gagi?

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
Moze biti do cepa ne ispusta visak pritiska i kad ti se zagreje auto gura vodu dole i radi togs fali.. kad ga ugasis iodstoji neko vrijeme izadje vvisak pritiska negdje i ohladi se dve vrati se u norm...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Član
Moze biti do cepa ne ispusta visak pritiska i kad ti se zagreje auto gura vodu dole i radi togs fali.. kad ga ugasis iodstoji neko vrijeme izadje vvisak pritiska negdje i ohladi se dve vrati se u norm...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Kad se ohladi, pritisak i dalje stoji, a ko fol fali tekucine.

Ja odvrnem cep, zrak izlazi, a tekucina se vraca u normalu

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
Da se i ja uključim, vrlo vjerovatno dihtung glave.
Isti problem imali na porodicnom autu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
Ovako izgleda boca kad se zagrije motor bez poklopca:


Mjehurica nema sa donjeg debelog crijeva, nego izgleda da pritisak dolazi iz povrata iz hladnjaka (tanko crijevo). I to samo kad dajem veci gas. Vidi se kako je mlaz isprekidan.

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
I ja mislim da je dihtung. Nadam se da glava nije ostecena.

Iduce sedmice ide na provjeru, pa cemo vidjeti.

Koliko bi me moglo ovo kostati? Ruke + obrada glave?

Dihtunzi set kosta oko 200 km
 
Top