pritisak turbine

pritisak turbine

Drug meni je bila zaprljana i vakum ventil otiso,majstor rastavio ocistio stavio nov ventil i nema nikakvih problema,jesi li siguran da je turbina?
 
to je bilo prje remonta turbine , sad krene puniti i vec oko 2300 rpm opada boost i tako slabi do kraja sve vise i vise sto je ja mislim i u redu za varijabilnu turbinu , n75 , n18 , poluga na turbu , map , maf , sve funkcionise , samo sto bi ta poluga morala malo kasnije i sporije da rasterecuje. inace kad priklijestim ono crijevo sto ide na turbinu , onda napumpa pravo , hoce sve da popuca . znaci da je ispravna i da moze puniti. samo nezz sta to smeta ecu pa da je prije rasterecuje
 
i da , probao sam jednu chipovanu elektroniku na mom golfu , pali , ide , al turbine nemaod samog startovanja automobila.
ocigledbo da nesto nevalja. vakume sam spojio kako treba . nove cijevi naravno.
 
moze sve funkcionirat al ne mora nacit da je 100% ispravno.provjeri i crijevo koje ide u ecu unutar ecu zna puknut
 
Treba druze da ide na cjevo od ic-a na a to sa kutije gdje map ide na ventil n75.Jbg ocemo mi da vozimo cadje:)
 
ovo vakum crijevo sa plastisnog crijeva od ic-a traba ic na ecu ovo u smjeru zdjelice na koionom cilindru
a crijevo sa kutije od zracnog filtera ide na ventil
IMG_1599.jpg
 
ovo vakum crijevo sa plastisnog crijeva od ic-a traba ic na ecu ovo u smjeru zdjelice na koionom cilindru
a crijevo sa kutije od zracnog filtera ide na ventil
IMG_1599.jpg
da , na racvu pa na oba ventila. n75 i n18 . tzv atmosferski ulaz a s druge strane na istim tim ventilima s racve vakumski ulaz iza jedan i drugi. a izlaz na n75 na turbinu a n18 na egr. s tim da uma jos jedna racva posle n18 na obicni ventil pa ponovo na racvu koja vodi na vakum rezervator kod lijwvog blatobrana negdje skriven. prosto ko pasulj. al nesto nije kako treba. ;)
 
provjeri jos nepovratni vakumski ventil izmedju n75 i n18 koi je na crjevu od vakuma i provjerri atmosverski ulaz na n75 nesmije na leru vuc vakum na njega ako vuce neispravan je ne moze pravilno aktuator pomjerat.Znam i ja sam muke mucio:confused:
 
provjeri jos nepovratni vakumski ventil izmedju n75 i n18 koi je na crjevu od vakuma i provjerri atmosverski ulaz na n75 nesmije na leru vuc vakum na njega ako vuce neispravan je ne moze pravilno aktuator pomjerat.Znam i ja sam muke mucio:confused:
jesi vidio sranja hahah , jbg opet volim dizelase.. al cudno mi lalo druga cipovana elektronika nece. ustvari auto pali ide al turba nema od samog starta auta. sta njij moze zmetati ? elektronika pumpe il neki senzor , ili vakumi???
ipak ona ke sve ako ona radi mora i sve oatalo. pa da mi je turbo makar kreno pa otisao u safe mod nebi mi bilo cudno. al nikalo ga nema a sv u redu???
 
jesi vidio sranja hahah , jbg opet volim dizelase.. al cudno mi lalo druga cipovana elektronika nece. ustvari auto pali ide al turba nema od samog starta auta. sta njij moze zmetati ? elektronika pumpe il neki senzor , ili vakumi???
ipak ona ke sve ako ona radi mora i sve oatalo. pa da mi je turbo makar kreno pa otisao u safe mod nebi mi bilo cudno. al nikalo ga nema a sv u redu???
dzabe cipovana elektronika kad se turbina ne odaziva.kod mene bio isto problem ne baca u safe mod al ne puni .turbina zapinje na jednom mjesti zaprljana,probaj otkopcat aktuator na turbini pa ju pomjerat nesmije nigdje zapinjat
 
Top