Priprema i farbanje felgi

Priprema i farbanje felgi

Receno mi je da ubacim ovdje temu o tome kako sam pripremao felge za farbanje .... Nije bilo potrebe za farbanjem ali nisam bio zadovoljan prethodni vlasnik je nesto pokusavao da postigne farbanjem ali nije dobro pripremio i nije dobro uradjeno mnogo gresaka je bilo tako da sam se ja odlucio da ih ja uradim po svom ukusu....
Prvo sam naravno demontirao gume pa sam krenuo sa slajfanjem ..... Ovisno o mjestu na felgi sam koristio za slajfanje krakova vodobrusni 800 papir.... ovako je to izgledalo prilikom rada....
CAM00219.jpg
CAM00223.jpg CAM00227.jpg

Eh sad je bio tu problem jer je bilo na dvije felge mnogo ostecenja kako od voznje trotoar ovo ono tako i od ovih nasih vulkanizera prilikom montaze demontaze guma .... Mnogo sam pregledao po internetu kako bi to trebalo uradit pa sam naletio na jedan klip na youtube pa sam sljedece uradio .... prvo ide slika ostecenja ....
CAM00227.jpg CAM00231.jpg CAM00237.jpg CAM00259.jpg CAM00260.jpg
Eh sad je trebalo to naravno nekako izvuci a da se sto manje felga "osteti"... Naime koristio sam onaj papirnu sajbu za brusilicu ....mozda ima i boljih primjera ali ovo je meni nekako najlakse bilo jer sam radio na stolu i nije bilo prilike da se radi kako drugacije primjer na auto pa da se polira i to ....
e ovo mislim ...
images.jpg
E onda je felga ovako izgledala ...
CAM00239.jpg
 
Eh sad za dalje posto nisam mogao vise slika da ubacujem da nastavim ovako ....
CAM00241.jpg CAM00245.jpg CAM00250.jpg

Eh posle toga sam koristio papir obicni od 100 pa na gore prema 500 obicnog da se izvuku lijepo ogrebotine od masine i onda dalje vodobrusnim 600,800,1000,1500,2000 i to bi bilo to sto se tice pripreme ....sljedece je bilo da je islo na farbanje kod komsije koji ima komoru i svu potrebnu opremu tipa filtere i sta znam sta sve jos da to bude kvaliteno farbanje ....
O farbanju sam zapamtio sljedece uglavnom boja je rađena u bazi, marka boje je MAX MEYER, to je italijanska boja, prvo smo ih odmastili sa antisilikonom pa smo ih prešli primerom za aluminijum pa je slijedilo zastita trakom rubovi,pa smo prvo ofarbali crnom bojom - u pitanju je boja koja se zove NERO EXTRA - ta mi je boja nekako najbolja bila ..... zatim smo sacekali da se osusi pa sve smo presli bezbojnim lakom ..... i rezultat u sljedecim slikamaIMG-20140130-WA0004.jpg IMG-20140130-WA0006.jpg IMG-20140130-WA0007.jpg IMG-20140130-WA0008.jpg IMG-20140130-WA0011.jpg IMG-20140130-WA0012.jpg IMG-20140130-WA0013.jpg
 
Član
Super odradjeno, ovih dana planiram lakirati felge tako da ima dobrih i jednostvnih stvari ovdje za vidjeti:))
 
Tako je .... tu je forum za ovakve stvari .... i ja sam se mnogo raspitivao pregledao kako trebam uradit ili kome dati da uradi ...ali opet najbolje je kada sam uradis sebi bude bolje uvijek ...ehhehe....
 
Hvala drug...nekad davno prije 2 godine sam naletio na ovako sredjene felge samo bile 17ke i prislonio sam samo da probam kako izgleda i bilo je premocno...nije mi.pasao promjer jer je u tih felgi bilo 5x100 al sam sebi rekao.kad tad cu i ja.ovako imati heh...mislim da ce bit do ja.a kad se namontiraju gume i proba....
 
Razmisljao sam i o tome.ali prvo moram vidjeti kako cu proci sa montiranjem guma hocel.mi opet ostetit rubove....
 
Aaaa BEAMERSTYLE. . . Pa jesi to ti.... Da ostale uputiim BeamerStyle je je bio zaduzen za lakiranje felgi.....JBG
 
Član
Super ispalo, cijenim sto je to rezultat tvog rada...imam u planu farbati i svoje tako da mi je ovo dobro doslo :)
 
Top