Prikljucak chukica

Prikljucak chukica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Interesuje me na koji nacin se prikljucuju ove chukice, i odakle uzeti napajanje (INTERESUJE ME SAMO OSVIJETLJENJE)

svaka chukica ima + i -, tri njih, znaci jel da spajam sve + zajedno i onda na + i tako isto za - ?

i odakle uzeti napajanje, radi se o golf mk2
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Interesuje me na koji nacin se prikljucuju ove chukice, i odakle uzeti napajanje (INTERESUJE ME SAMO OSVIJETLJENJE)

svaka chukica ima + i -, tri njih, znaci jel da spajam sve + zajedno i onda na + i tako isto za - ?

i odakle uzeti napajanje, radi se o golf mk2

Napajanje uzmi sa nekog od prekidača (Grijač šajbe, maglenke...) najlakše ti je od njih da uzmeš, uzmi voltmetar i ganjaj + koji im je za osvjetljenje...

I spoji sve zajedno kao što si i rekao ;)
 
Legend
jel to znaci, da ce radit samo kada upalim maglenjake (ako sam uzeo sa prekidaca za maglenjake)
volio bih da se ukljucuju kad upalim svijetla.. danas skinem onaj prekidac od svijetala, iza jedno 10 zica, nisam znao koja je koja :D
 
Legend
multimetar u ruke , ako ces vec sa svjetala,upali svjetla na prekidacu...trazi redom po zicama dok ne naletis na 12V,ugasi prekidac za svjetla, ako padne na 0 na multimetru ,znaces da je to taj + koji trebas,i od te zice provuci do shukica,masu mozes uzet ,ne vazno bilo koju ,to su samo ledice,ne vuku puno
 
Član
zato ti kažem da uzmeš voltmetar ili probnu lampu 12V ... Skineš džek recimo sa prekidača maglenki . Upališ poziciju. Staviš jedan kabal od Voltmetra ili Lampe na masu (obično braon ili crna žica) a drugim bodeš po džeku dok nedobiješ žicu koja daje + . Onda ugasiš poziciju, ako i dalje gori lampa ili Voltmetar pokazuje 12 V znači to nije taj + od rasvjete ... i ideš tako dok neizgubiš + kad ugasiš poziciju :) Uzmeš znači taj + i imaćeš rasvjetu samo kad pališ svjetla ;)

OK ?
 
Član
uzmes + sa nekog prekidaca koji je aktivan. to ti je uglavnom prekidac od svjetala jer on ima pozadinsko osvjetljenje cim se kontakt da na autu i odataje svijetliti sve dok ne izvuces kljuc iz brave. razlog osvjetljenja prekidaca je to da bi i u mraku znao koji je prekidac od osvjetljenja (zvuci glupo ali je fakat to razlog). nista lakse brifer u ruke i polako
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top