Prijeti da će se ubiti ako ne upozna Murinja

Prijeti da će se ubiti ako ne upozna Murinja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pazi ovo.

samoubica%202.jpg


29.01.2009. 09:20

Mladić iz Sarajeva pod nadimkom Mirsoooo2009 na snimku objavljenom na internet-stranici YouTube prijeti da će izvršiti samoubistvo za 30 dana ako mu se ne omogući da se rukuje i upozna s trenerom milanskog Intera Žozeom Murinjom (Jose Mourinho).

Snimak je objavljen jučer, a na njemu mladić s kačketom na glavi, teško govoreći, traži da se samo nakratko vidi i upozna s "velikim trenerom".

- Imam ozbiljnih srčanih problema, doktori su mi rekli da neću živjeti još dugo. Ako mi vi ne pomognete da vidim čovjeka kojem se divim i kojeg osjećam kao svog oca koji mi daje snagu da se borim sa svojom bolešću, onda ću se ubiti za 30 dana od kada je ovaj e-mail poslan - navodi se u popratnom tekstu uz snimak koji traje 47 sekundi.

Tridesetjednogodišnji mladić kaže da živi u Sarajevu i da više nema šta izgubiti, a jedina mu je želja da vidi popularnog portugalskog stručnjaka.

- Sve što želim jeste da se rukujem s njime i uslikam se. Ne tražim puno, to je samo dvije minute, ali ako želite da se zbog toga ubijem, to ću učiniti. Nemam novca, a Bosanci ne mogu u EU bez viza. Murinjo sigurno neće doći u BiH, pa ga ne mogu vidjeti na treningu - navodi Sarajlija.

Dalje ističe da je već kontaktirao s upravom italijanskog kluba, ali nije dobio odgovor.

Mladić koji je objavio snimak, e-mail s istim sadržajem poslao je na adrese nekih evropskih medija.

Našoj redakciji sinoć se javio novinar portugalskog lista "Exspresso" Pedro Navas i rekao da je razgovarao s mladićem koji je objavio snimak. On je dodao da mu je ovaj potvrdio cijelu priču telefonom i rekao da se zove Mirsad Mujezinović.

- Pokušavamo mu pomoći i kontaktirali smo već s Murinjovim ljudima za odnose s medijima. No, još nema ništa konkretno. Mirsad doista djeluje kao pristojan mladić, koji jednostavno ima životnih problema i ne želi nikome nauditi - kazao nam je Navas.

Policijske provjere

Ministarstvo unutrašnjih poslova KS provjerit će snimak objavljen na internet-stranici, rečeno nam je jučer nakon što smo sarajevsku policiju izvijestili o tome.

- Poduzeli smo određene korake i kontaktirali s Federalnim MUP-om za saradnju da pokušamo utvrditi autentičnost snimka i okolnosti, s obzirom na to da je za to potrebna i adekvatna tehnička oprema - kazao nam je jučer Dragan Mioković, portparol MUP-a KS.

avaz.ba

Evo i snimka

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0yKEWb8wcUE&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0yKEWb8wcUE&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Njegov blog

http://josemourinho.blogger.ba/
 
Nije da vrijedjam il' sta, al' ovo je glupost, kako neko moze porediti neku osobu koju nikad nije uzivo vidio sa ocem koji ga je napravio i odgajao!!! Ja to nikako ne mogu da svatim!!!
 
Član
ovo je meni glupo ali eto , ako mu je to tolika zelja treba ispunit jer to nije nista narocito ni skupo . . ..
 
stupified je napisao(la):
Da bi bila Angelina Jolie instead of Murinhoooo? Crazyyyy.....

totally agree. in that case i would understand him, but Murinho??
:lol:
angelina je ionako poznata po humanosti, 100% bi uspio :lol:
 
Član
Mozda je bio pijan i nije mogao da nadje tog ruski rakuna, pa ajt Murinja hahaha.


Death_beat je napisao(la):
stupified je napisao(la):
Da bi bila Angelina Jolie instead of Murinhoooo? Crazyyyy.....

totally agree. in that case i would understand him, but Murinho??
:lol:
angelina je ionako poznata po humanosti, 100% bi uspio :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top