Prica o UDESU

Prica o UDESU

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Audi A8 i kamion

Četiri mlada života izgubljena u strahovitom sudaru


Poginuli Lazar Damjanović (23), Borislav Dugonjić (24), Stojan Pudić (27) i Danilo Tomić (26) bili u "audiju 8" koji se zabio u kamion s turskim registarskim tablicama



U strahovitom direktnom sudaru koji se dogodio jučer pola sata iza ponoći na magistralnom putu Tuzla - Orašje, u naselju Pelagićevo, život su izgubila četvorica mladića. U automobilu "audi 8", koji se zabio u kamion "daf" s turskim tablicama, na licu mjesta stradali su vozač Lazar Damjanović (23) iz Čović-Polja i suvozač Borislav Dugonjić (24) iz Brčkog, dok su njihovi saputnici Stojan Pudić (27) i Danilo Tomić (26), obojica iz Brčkog, podlegli na putu do brčanske bolnice.

Pokušaj bijega

Do nesreće je došlo zbog velike brzine koju je vozač "audija 8" razvio ne prilagođavajući je uvjetima na cesti i prelaska u suprotnu traku kojom je iz pravca Orašja dolazio kamion(TR-227-SN-166), za čijim se upravljačem nalazio D. A.
Uviđaj je obavio okružni tužilac iz Doboja Uzeir Hadžić, koji će zatražiti dodatnu istragu kako bi bili utvrđeni stvarni uzroci ove teške nesreće. Saobraćaj na ovoj frekventnoj dionici bio je obustavljen do pet sati i odvijao se alternativnim pravcima.
Iz provjerenih izvora u Pelagićevu saznali smo da je turski vozač D. A. nakon nesreće, za koju, najvjerovatnije, nije kriv, pobjegao u pravcu Orašja. Bojao se, navodno, za svoju sigurnost, jer su vršnjaci poginulih mladića, odmah nakon što su čuli za nesreću, počeli pristizati u Pelagićevo. Uhvaćen je u saradnji policije SJB Doboj i MUP-a Posavskog kantona kod Orašja i predat policiji i tužiocu u Doboju.

Bili u kafiću

Prema onome što smo čuli od okupljenih mještana Pelagićeva, mladići su prije udesa sjedili u obližnjem kafiću. Kažu da je Dugonjić bio trener kik-boks kluba u Brčkom i zajedno s Pudićem i Tomićem radio je kao zaštitar u diskoteci "Valentino" u Bosanskoj Bijeloj. U vrijeme sudara put je bio suh, vidljivost dobra, preglednost puta također.
Upravo zbog toga mještani Pelagićeva se pitaju dokle će brojati žrtve koje odnose brzina i nepažnja. S obzirom na to da je tužilac Uzeir Hadžić naredio obdukciju mladića, vrijeme sahrane nije utvrđeno.
Vozaču kamiona, turskom državljaninu D. A., vjerovatno će biti odrediti pritvor do okončanja istrage.

H. ČALIĆ



Bio je to jeziv prizor

Među prvima koji su unesrećenim mladićima pokušali pružiti pomoć bio je i vlasnik mlina "Žitoposavina" Mićo Stajlović, u čijoj blizini se nesreće dogodila.
- Prvo sam čuo jaku eksploziju. Sudar je bio toliko jak da je na kamionu "daf" pukla guma, a "audi 8" podletio je pod njega. Iz radnje sam donio kliješta, pajsere, čekiće i s grupom mladića pokušao doći do dvojice putnika koji su sjedili pozadi. Jednog od njih povezao sam u brčansku bolnicu, a drugog smo smjestili u drugi automobil. Čini mi se da su davali znakove živote, ali su na putu do bolnice podlegli.
Kada smo se vratili, na mjestu nesreće bilo je specijalno vatrogasno vozilo s vatrogascima iz Brčko Distrikta, koji su sijekući lim pokušavali doći do vozača i suvozača. Čuo sam da su nesretni mladići ostali bez glave, a komadi tijeli bili su prikliješteni u olupini automobila. Sve je izgledalo jezivo, pogotovo noću - kazao je Stajlović.
 
Administrator
veceras je i jedan nas drug sa foruma ALEN_P imao udes na dobrinji zabio mu se pasat u vozaceva vrata, usao do pola sjedista sreca niko nije ni ogreban HVALA BOGU slike neka on postavi
 
Legend
Nikad kraja ovome :( mnogo je bilo udesa, ali vidi ti ovo 4vorica, pod zemlju radi jednog iskompleksiranog majmuna
 
Putovanja.ba
Administrator
nissmo je napisao(la):
veceras je i jedan nas drug sa foruma ALEN_P imao udes na dobrinji zabio mu se pasat u vozaceva vrata, usao do pola sjedista sreca niko nije ni ogreban HVALA BOGU slike neka on postavi

E j..... bas mi je zao, imas li jos kakvih informacija, nek je on ok j.... sve ostalo.
 
Putovanja.ba
Administrator
daki je napisao(la):
Nikad kraja ovome :( mnogo je bilo udesa, ali vidi ti ovo 4vorica, pod zemlju radi jednog iskompleksiranog majmuna


Meni je zao momaka, ali koliko sam shvatio vozac audija je kriv i to su sve njegovi drugovi. Mogu mislit kako je nekome kao ovom vozacu kamiona zivjeti sa tim, iako znas da nisi kriv to je jace od tebe, barem bi ja takav osjecaj krivnje imao.
 
Legend
Pa naravno, a da nepricamo da je i on mogao da nastrada. I bas zato sto su mu drugovi. Pobio jarane. Kakvi god da su bili i cime god da su se bavili.
 
Putovanja.ba
Administrator
daki je napisao(la):
Pa naravno, a da nepricamo da je i on mogao da nastrada. I bas zato sto su mu drugovi. Pobio jarane. Kakvi god da su bili i cime god da su se bavili.

O teme ti i pricam, nedo Bog nikome. Ja imam tri jarana sa kojima sam stalno, mogu mislit koja je to tuga i za roditelje i sviju.
 
Administrator
Fele je napisao(la):
[quote
E j..... bas mi je zao, imas li jos kakvih informacija, nek je on ok j.... sve ostalo.

otisao je do hitne kaze malo ga glava boli al kako je mglo biti srca u nesreci
covjek s pasatom u krivini krenuo pravo i tak kad je udario vidio da je trebao desno skrenuti, pa u sta je on gledao
 
Putovanja.ba
Administrator
nissmo je napisao(la):
Fele je napisao(la):
[quote
E j..... bas mi je zao, imas li jos kakvih informacija, nek je on ok j.... sve ostalo.

otisao je do hitne kaze malo ga glava boli al kako je mglo biti srca u nesreci
covjek s pasatom u krivini krenuo pravo i tak kad je udario vidio da je trebao desno skrenuti, pa u sta je on gledao

Pozdravi ga od raje sa foruma, joj treba objesiti debila tako se mom dedi desilo isto passat naletio na njega, jedva zivu glavu izvukao.
 
Putovanja.ba
Administrator
daki je napisao(la):
Eto sad, vozaci passata nevaljaju. Sta imamo protiv njih. ????
Nista efikasno

Ma nemam protiv njih nista, samo kazem, slucajnost, jbg kad su najmiliji u pitanju niko nevalja, sto je normalna pojava. Imam ja nesto i protiv kamiona.
 
Administrator
ma ne znam sta da kazem svakome se moze desiti sec. nepazne i gotovo, sreca ziva glava, ja sam u Makarskoj za 1 maj imao udes udario me kombi i gurnuo u kanal 12.000 procjenjena steta na autu al i ja i djevojka dobro pa jebo auto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top