Pri davanju kontakta ventilator se pali - Golf 3

Pri davanju kontakta ventilator se pali - Golf 3

Član
Pozdrav,
Prije sedmicu sam mijenjao ulje u servisu, dok su to radili primjetili su da mi na "nosacu" filtera ulja bali. Promjenili su tu neku gumicu koja tu ide, i onda su mi rekli da operem motor - da bi se moglo vidjeti jeli sve uradjeno kako treba. Otisao sam na pranje motora, oprali, sve je bilo ok pri prvom paljenju. Presao sam nekih 5km, ugasio auto i nakon 15-ak min sam ponovo upalio i krenuo, tu mi se nakon minutu od paljenja upalio ventilator - pri najvecoj brzini vrti. Ugasio sam vozilo, pa provjerio da gdje ne curi tecnost, sve je OK. Pri sljedecem paljenju cim dam kontakt ventilator odmah podje da okrece. Vozio sam dalje, temperatura se drzi na radnoj temp 90 stepeni. Vozim evo sedmicu dana tako, on vrti veoma brzo, ne pale mi se nikakve lampice, nista, vozilo se "normalno" ponasa.
Neki govore da je nesto oko klime(preostat), vozio sam jednom "majstoru" - rekao mi je da mu treba 3 dana da to ispita - nisam htio auto ostavljati.
Vozilo: Golf 3 1.9. TDI, 66kw, 1997.god.
Neko slicno imao? Rjesenje?

-Mozda ovo oko zamjene ulja nema nikakve veze, al sam napisao radi redoslijeda dogadjaja.

Hvala
 
Član
Provjerio, dva konektora koja dolaze na njega(relej) su korodirali. Ocistio sam WD-om, osusio i sada je sve OK!

Hvala na savjetu.
 
Top