Prevelika potrosnja golf 2 digifant 8v

Prevelika potrosnja golf 2 digifant 8v

Znaci imam problem s cvajom potrosnja mi po bordu ma kako vozio ne spada ispod 30l znaci presao sam oko 35km potrosnja bila 32l na 100km. Znam da je lambda sonda otkacena ali ne moguce da zbog nje trosi 20l vise nego sto treba sta bih jos trebao da pogledam? Moze li biti da bord brka podatke jer je lambda sonda iskljucena? I da auto radi na benzin plin nema i nikad ga nije ni imao znaci bio je na kraju rezerve naspem 20km benzina benzin 1,49km i preslo onu kazaljku posle rezerve i sad je opet na malo vise od pola rezerve nakon 35km
 
Poslednja izmena:
Drug ako mjeris potrosnju na plinu ja kako sam cuo bord hoce "pobudaliti" na plinu, i da na plinu nikada nece dati ni blizu tacne rezultate jer je plin u gasovitom stanju dok je benzin u tecnom. P.s mozda i grijesim ali ja sam tako cuo ako lazem ja i mene su slagali, ali i oceva octavia na plinu pun gas ide potrosnja i na 3o litara a benzin ne znam jer mi kazaljka od benzina "seta" pa ne daje tacne informacije. :)
I inace zna se stari dobri nacin mjerenja potrosnje pun rezervoar predje se 100 km i opet pun, koliko se litara dospe to je to, najmerodavnije. Ja licno vise tome vjerujem nego bordu. :)
 
Član
Znaci imam problem s cvajom potrosnja mi po bordu ma kako vozio ne spada ispod 30l znaci presao sam oko 35km potrosnja bila 32l na 100km. Znam da je lambda sonda otkacena ali ne moguce da zbog nje trosi 20l vise nego sto treba sta bih jos trebao da pogledam? Moze li biti da bord brka podatke jer je lambda sonda iskljucena? I da auto radi na benzin plin nema i nikad ga nije ni imao znaci bio je na kraju rezerve naspem 20km benzina benzin 1,49km i preslo onu kazaljku posle rezerve i sad je opet na malo vise od pola rezerve nakon 35km
Moze biti do lambde al nisam siguran 100%,u 99% slucajeva uzrok velike potrosnje na digifantu bude plavi davac temperature...moze jos da utice knock senzor i maf..
 
Član
Osjetih na svojoj kozi veliku potrosnju. Uzrok moze biti fals zrak, Lambda sonda, maf senzor, itd itd...sve to treba da vidis kako se ponasa i ima li gresaka. Resetovati ecu skidanjem kleme i praznjenjem elektriciteta iz instalacije. Nije ZIL da trosi toliko.
 
Hvala vam pregledacu to ostalo lambda sonda mi je isključena to znam ali nemoguce da je zbog nje toliko veca potrosnja. @negativni komentar druze nije plin benzin je nemam plin. A gorivo na Neskovic pumpi u Bn benzin je 1.49
 
Ne znam ne razumem se oko tih crta id goriva na dvojci ugl bio je na kraju rezerve i nasuo sam 20km presao bio rezervu komplet i dosao do one crtice posle rezerve i vozao se to vece 35km presao doslo opet do rezerve malo preko pola mozda
 
Član
Senzor temperature i sa protokomjera skini poklopac i vidi radi li klapna kako treba, meni se desilo na trojki da je klapna zaglavljivala tako da je uvijek bila preko polovine, sredim to i posle normalna potrosnja i mnogo ljepsi rad motora
 
Top