Prevelik broj obrtaja na leru

Prevelik broj obrtaja na leru

Član
Ima vec par dana primijetio sam da mi ostanu obrtaji na nekih 1300-1400 i nakon gasenja i ponovnog paljenja sve bude uredu. Danas je otisao na oko 3000 i tu stoji neko vrijeme (sekund-dva) pa ih onda vrati na oko 1500 i tako u krug. Otkacio sam protokomijer i malo se smirio ali opet ima neravnomijeran rad (ne znam da li tako mora raditi ako je iskljucen protokomijer) Pored toga osjeti se i miris benzina i izduvni gasovi imaju bas neki intenzivan miris. Je li iko imao slican problem i zna li sta bi moglo biti? Auto svakako ide sutra na dijagnostiku ali da provjerim i ovako, mozda neko zna. Motor je 325i, BMW e36.
 
Član
Probaj iskopcati cok, da ne radi pa vidi kako ce onda raditi, jer to ti moze cok raditi ako je neispravan ;)
 
Član
Znat ce ti Suki to valjda, to je cest problem na BMW-ima, ne znam zasto se to desava. Vidio sam ih vise puta u gradu kako turiraju sami od sebe :D
 
Član
To ti se desava ako cok ode jer onda kroz njega prolazi zrak i zato ti i skacu obrtaji, probaj ga iskljuciti ili blindiraj crijevo koje ide na njega i vidi onda kako ce raditi ja mislim da bi trebao normalno raditi, jedino sto neces imati coka :p
On ti se nalazi ispod leptira gasa, sa donje strane usisne grane...
 
Član
Problem je bio ler gas, covjek ga je nastelovao i sad auto potpuno normalno radi. Tema moze pod kljuc
 
Top