Preticanje preko pune linije !?

Preticanje preko pune linije !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zamislite slijedecu situaciju (podstaknut sam jednom drugom temom s drugog foruma).

Vozite se u autu, izlazite na pravac, ispred vas kamion ide brzinom cca 60 km/h, isprekidana linija, znak s desne strane koji signalizira da je preticanje DOZVOLJENO, dajete lijevi zmigavac, prelazite na lijevu stranu, ubrzavate, ali ne dovoljno. Preticete i dalje, ali preticanje zavrsavate na PUNOJ liniji, u medjuvremenu ste s desne strane "PROSLI" pokraj znaka za ogranicenje brzine 60 km/h ( vi zbog preticanja idete brze cca 30-40 km/h) koje niste vidjeli od kamiona , jer ste vi u lijevoj traci, a na desnoj strani je znak zaklonjen od kamiona...

Na kraje "pregledne" krivine, i nakon prelaska preko pune linije, prekoracenja brzine zaustavlja vas policija.

koji je dalji scenario po vasem misljenu ???

___________________________________________________________

Po nasem novom ZOBS-u:

moze li neko da navede pravni osnov, kakvo je zaista formalno pravno stanje- moze li neko da ukaze na clan zakona i stav koji regulise eksplicitno to pitanje.
1) zapoceto preticanje po isprekidanoj liniji a zavrseno po punoj
2) zapoceto preticanje u jednom rezimu ogranicenja brzine a zavrseno u rezimu nizeg ogranicenja brzine.
 
Član
Ma jarane i na isprekidanoj da pretices, mogu ti rec. "nepropisno preticanje". To ti je isto kao "brzina neprilagodjena uslovima na cesti". Kod nas je citav ZOBS jedno veliko sivo podrucje meni se cini.
 
Član
40 marki kazne i to je to,nepropisno vracanje nakon preticanja taok nesh,tolika je kazna,
hebes ba punu,ako je puna nije zid :D
 
Član
za punu mu ne smije nista, jer je poceo preticati na isprekidanoj i dje je znak da se smije preticati...e jedino moze za brzinu handrit, mada i to se moze izvuc...
 
Član
idesss na suddd nece te nista ni pitati takvi su kod nas policajci i jos ovako malo on svoje doda sto nije bilo tako...reci ce kao da je puno linija bila kad si bio vec poceo preticat i tako ..da te sjebe skroz.. moj stari ima iskustva oko toga....
 
Član
Ma mito je zakon, cenera u saobracajnu i to je to, pa ako ti nije zao i cvanciku!
 
Član
ako si isao 30 iznad dozvoljenog,oduzimanje vozacke ,puna oduzimanje vozacka pa racunaj ... ja sam imao slicnu situaciju na moru,no progledali su mi kroz prste...
 
Član
e onda da znate... u ovakvom ili djelimicno slicnom scenariju ne potpisujte nikakav nalog niti bilo sta... ja znam da necu... posto vidim ZOBS-om nije ovo pitanje najbolje regulisano uz dobre zalbem pisma , i na kraju advokata spor se moze dobiti pa onda nek te povuku za kitu..
 
Putovanja.ba
Administrator
Posto je ovo vec druga ili treca slicna tema, zanima me tepsija kolko si izbjegao kazni da platis na ovakav nacin, dakle zbog propusta u zakonu? I ako mozes otprilike reci koliko si ukupno platio u svojoj vozackoj karijeri.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top