Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Član
Ja čisto sumnjam da su tu dobre plate,kod nas fabrika obuće radi sve za strance,italija,francuska,austrija,rade za imena kao sto su Prada,Cesare paciotti,uglavnom sva ta obuća je na zapadu od 150 € pa gore,plate ide od 250km do 350km, poslovodje navuku jos makar stoju gore... Cinjenica je da rade od 7 do 3... Ta industrija tekstil koza i slicno je vec odavno pala na samo dno po placanju...


Drago mi je sto nasa firma radi presvlake,takodje koristi se i nas transport,komsija je jedan vozio presvlake po evropi s kamionom....
 
Član
minimalna plata u pederaciji je 528 km tako ako je firma okej i hoce da priavi radnika mora mu taj iznos isplatit a drugo su ovi sto rade na crno,(plata je negdje oko 380 + TO koji nesmije bit manji od5km a veci od 15,. vecinom svi imamo minimalnu platu a max TO jer se to ne oporezuje)
 
Član
sema911 je napisao(la):
minimalna plata u pederaciji je 528 km tako ako je firma okej i hoce da priavi radnika mora mu taj iznos isplatit a drugo su ovi sto rade na crno,(plata je negdje oko 380 + TO koji nesmije bit manji od5km a veci od 15,. vecinom svi imamo minimalnu platu a max TO jer se to ne oporezuje)

Ali bruto.
 
Član
Aj da vam dam još koji info

Sve presvlake što odu nisu sve ok za nijemce, znači bude škarta, to se sve mora vratiti u bih i šta onda...fino uništiti i nesmije se pojaviti nigdje ako se pojavi nijemac bude ljut...a razlog uništenja robe se veže sa time da može naštetiti brendu vw eh što se tiče tog škarta to sve radnicima po leđima...

Dalje postoji poseban zakon za ovu industriju koji govori o minimalnoj plati plus ovaj škart..dakle sve se može legalno napraviti da imaju malu platu ;)

Da nebude sve crno da vam kažem da postoje osobe koje imaju osnovnu ili zanat a imaju platu preko 1500-2000 u tim istim firmam, jel oni su majstori svog zanata rade na mašini koja je ključna...i bez njihove vještine to neide..
 
Član
aServis je napisao(la):
Aj da vam dam još koji info

Sve presvlake što odu nisu sve ok za nijemce, znači bude škarta, to se sve mora vratiti u bih i šta onda...fino uništiti i nesmije se pojaviti nigdje ako se pojavi nijemac bude ljut...a razlog uništenja robe se veže sa time da može naštetiti brendu vw eh što se tiče tog škarta to sve radnicima po leđima...
Samo da se zna,jedan moj rodjak je kupio te škart presvlake,sve raspar,raznih dezena,neke uflekane,neke poderane na mjestima,bilo je 30-40 komada,nesto jeftino skroz i sve rasprodao... Znači može švabo da se ljuti koliko hoće,neće to niko uništit sve dok ima neke vrijednosti u tome,bar u BiH...
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ili ne shvatate ili ne želite da shvatite.:icon_confused:

Ljudi, stranci dolaze jer im naša banda dozvoljava da nas izrabljuju. Strancu nije mnogo ni 1000KM dati platu radniku, jer u inostranstvu MORA dati i duplo, ali naša govna im dozvoljavaju da nas izrabljuju za 400, 500KM i da radiš kao crnac.
Meni lično je drago što se nešto radi i kod nas i što će svijet vidjeti da imamo potencijal, ali ne treba im dozvoljavati da nas toliko omalovažavaju i podcjenjuju, to je poenta priče.

Kokad smo mi jaka drzava pa mozemo strancima postavljati uslove. Pola drzave na birou, ljudi jedva cekaju da rade za bilo koju platu samo da prehrane porodice i za njih je ova plata od 500-600KM ko za nekoga 1500KM jer do juce nisu nista imali.
I da unas uvjek standardna prica imao potencijal, kakav crni potencijal 20god u mjestu stojimo nikako koraka naprijed. ;)
 
Član
Mogu li se nabaviti gdje one presvlake sa spuzvama, sto je lipmi uzimao nekad od armina pa pravio sjedista. Imam neke konstrukcije u garazi pa da napravim sjedista :icon_biggrin:
 
Top