Presvlacenje tapacirunga

Presvlacenje tapacirunga

Član
Potreban materijal :
Koza
Ljepilo (Syntelan ili Neostik)
Nitro razredjivac
Makaze
Stipaljice
Smirgl papir
Stipaljice
Mali sarafici sa podloskicama


Skinuti tapacirunge
Skinuti one panele (vjerovatno ce popucati neki od onih pipaka pa ali to cu objasnit na kraju)
Skinuti staro platno i dobro osmirglati ostatke spuzve i ljepila, da bi novo ljepilo moglo bolje zalijepiti i da ne ostaju grudvice
Obrisati ga razredjivacem :
p1855160611.jpg

Izrezati kozu da bude veca po par cm sa svih strana da ne bi zafalilo :
p185501160611.jpg

Nanijeti sloj ljepila na kozu i na tapacirung i sacekati da bude slipavo na dodir
Polahko spustiti jedan kraj pritiskati i utrljavati prema kraju (potrebno je da neko cuva drugi kraj u zraku dok vi lijepite)

Kad sve spustite ako ima neravnina od ljepila utrljavati dok se ne izgube
Ako se na nekim mjestima odljepljuje ja sam ucvrstio ovako da ne bi cuvao dok ne osusi :
p185502160611.jpg

Mora osusiti bar 24h prije nego sto skinete
Odrezati krajeve, podvrnuti po bar pola cm sa zadnje strane i zalijepiti
Uklopiti panel nazad na tapacirung pa uzeti skroz male sarafice sa podloskama i zavrnuti u pipke da osigurate da ne bi ispadalo

I evo gotov proizvod :
p1431180611.jpg

Isti postupak sam je i kod neba u alkantaru samo sto kad se nebo radi ne maze se po alkantari da ne bi protopilo i namazete pola i uradite pa drugu polovicu da ne presusi ljepilo jer je velika povrsina
p1722030411.jpg

Ukoliko radite eko kozom mozete je grijati industrijskim fenom da se bolje razvlaci

Preuzeto sa BMW CLUB
 
samo nemojte direktno stipajlke na materijal,nego ispod stavite nesto tanko (lenijar,tvrdzi karton...) da vam se ne "ureze" udubljenje od stipajlke ;)
 
Član
ee hvala pasa mojj ja ovo bas trebam i ja hocu na svojoj duji da radim ali da mi je odraditi ko u noketa na njegovoj dvojki da uzmem materijal kao na gti-u i ako ima gdje tog materijala da se uzme napisite ovje cak bi volio one linije da su druge boje da nisu crvene..
2014-volkswagen-golf-gti-concept-interior-photo-476752-s-520x318.jpg
 
Član
gdje se ima kupiti u sarajevu materijala za presvlacenje, moram i ja u svog golfa nebo presvuci pa sace proljece pa bih to lagano uradio???

pozzzz:cool:
 
Član
Radio sam ja sebi tapacindžere na Jetta-i, kupio materijal u sincro mebl, 9 KM, i dvije tube sintelana, savjetovali su mi u spreju, ali nisam mogao da nadjem tak da je iz tube bio dobar, tuba je oko 3 KM, znaci za 15 KM i dan-dva posla sve odradis sam.
 
Top