Preporuka za raspored I snagu zvucnika u autu

Preporuka za raspored I snagu zvucnika u autu

Pozdrav, potrebna mi je preporuka ljudi koji se bolje razumeju oko ove teme nego ja. Naime planiram ubacivati odredjen broj zvucnika u auto. Po jedan zvucnik u kontrolnoj tabli sa strana, po dva zvucnika u svakom od prednjih tapacira, po jedan zvucnik u svakom od zadnjih tapacira I jedan brutalan vufer u gepek. Znaci 8 obicnih zvucnika I jedan vufer. E sad me zanima tih 8 manjih zvucnika, koje bi oni snage trebali biti, da li mi treba posebno pojacalo I za njih itd itd..
 
Član
U instrument tablu od Golfa II idu 87mm (može koax, ali bolji je compo)
U Prednje tapacirunge (original) idu 130mm (staviš Kickbass (niski i srednji tonovi) od compo.sistema, ne koax)
U zadnje tapacirunge koliko znam G2 nije imao originalne nosace. Tu nemaš ni potrebe experimentisati.
U gepek Woofer 30cm. Njega i one 130mm na pojačalo 2+1
A Dobar Player će bez problema gurati one male u Instrument tabli.
Proizvođača biraj sam, samo nemoj First Austria, PionEr (s jednim E), Sony isto nisu kvalitetni koliko je sam brend...
 
A s obzirom da bih vufer stavio na poseban prekidac da ga mogu paliti i gasiti po zelji jer ne zelim uvek da se tresu prozori, da li ce mi trebati posebno pojacalo za njega a posebno za zvucnike u prednjeim tapacirima? Da napomenem plejer je 2din kenwood multimedija
 
Član
A s obzirom da bih vufer stavio na poseban prekidac da ga mogu paliti i gasiti po zelji jer ne zelim uvek da se tresu prozori, da li ce mi trebati posebno pojacalo za njega a posebno za zvucnike u prednjeim tapacirima? Da napomenem plejer je 2din kenwood multimedija
Da, onda woofer na poseban AMP, i prekidac na Remote
 
Top