Šta je novo?

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Preporuka za raspored I snagu zvucnika u autu

CetanSMCZ

Član
Učlanjen(a)
21.07.2016
Poruka
109
Reaction score
13
Poena
18
Starost
24
Auto
Golf mk2
Pozdrav, potrebna mi je preporuka ljudi koji se bolje razumeju oko ove teme nego ja. Naime planiram ubacivati odredjen broj zvucnika u auto. Po jedan zvucnik u kontrolnoj tabli sa strana, po dva zvucnika u svakom od prednjih tapacira, po jedan zvucnik u svakom od zadnjih tapacira I jedan brutalan vufer u gepek. Znaci 8 obicnih zvucnika I jedan vufer. E sad me zanima tih 8 manjih zvucnika, koje bi oni snage trebali biti, da li mi treba posebno pojacalo I za njih itd itd..

Zeran

Član
Učlanjen(a)
24.11.2010
Poruka
2.622
Reaction score
1.211
Poena
113
Auto
Astra G 1.6 16V / Volvo S60 2.4t
koje je auto u pitanju?

Zeran

Član
Učlanjen(a)
24.11.2010
Poruka
2.622
Reaction score
1.211
Poena
113
Auto
U instrument tablu od Golfa II idu 87mm (može koax, ali bolji je compo)
U Prednje tapacirunge (original) idu 130mm (staviš Kickbass (niski i srednji tonovi) od compo.sistema, ne koax)
U zadnje tapacirunge koliko znam G2 nije imao originalne nosace. Tu nemaš ni potrebe experimentisati.
U gepek Woofer 30cm. Njega i one 130mm na pojačalo 2+1
A Dobar Player će bez problema gurati one male u Instrument tabli.
Proizvođača biraj sam, samo nemoj First Austria, PionEr (s jednim E), Sony isto nisu kvalitetni koliko je sam brend...

CetanSMCZ

Član
Učlanjen(a)
21.07.2016
Poruka
109
Reaction score
13
Poena
18
Starost
24
Auto
Golf mk2
A s obzirom da bih vufer stavio na poseban prekidac da ga mogu paliti i gasiti po zelji jer ne zelim uvek da se tresu prozori, da li ce mi trebati posebno pojacalo za njega a posebno za zvucnike u prednjeim tapacirima? Da napomenem plejer je 2din kenwood multimedija

Zeran

Član
Učlanjen(a)
24.11.2010
Poruka
2.622
Reaction score
1.211
Poena
113
Auto
A s obzirom da bih vufer stavio na poseban prekidac da ga mogu paliti i gasiti po zelji jer ne zelim uvek da se tresu prozori, da li ce mi trebati posebno pojacalo za njega a posebno za zvucnike u prednjeim tapacirima? Da napomenem plejer je 2din kenwood multimedija
Da, onda woofer na poseban AMP, i prekidac na Remote

CetanSMCZ

Član
Učlanjen(a)
21.07.2016
Poruka
109
Reaction score
13
Poena
18
Starost
24
Auto
Golf mk2
Da li imas preporuku koje zvucnike da gledam, koji wati, marka, neke druge detalje?

Zeran

Član
Učlanjen(a)
24.11.2010
Poruka
2.622
Reaction score
1.211
Poena
113
Auto
Da li imas preporuku koje zvucnike da gledam, koji wati, marka, neke druge detalje?
Da nabrajam marke, nema smisla. Samo bjezi od marki koje imas kupiti u Bingu, Fisu itd...

Radije polovno nesto poput Pioneer, Alpine, Kenwood itd...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8