Preporuka auta do 4500 KM

Preporuka auta do 4500 KM

Član
Da ne otvaram novu temu, ima li igdje neki auto do nekih 10k, benzin, poželjno preko 200KS, karavan, VW grupacija ne dolazi u obzir?
U oglasima ništa zanimljivo za sad.
Kubikaža do maksimalno 2.500, u RS registracija preskupa preko toga i ne dam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Pregledaj, nista specijalno, al' mozda se sjetis nekog auta dok budes gledao :D

https://www.olx.ba/artikal/24645181/volvo-v50-t5-2005-2-4-turbo-awd/
https://www.olx.ba/artikal/28149483/bmw-320-i-e46-m-oprema/
https://www.olx.ba/artikal/26816470/subaru-legacy-2-0-2008-g/ Ovaj mi je interesantan, al' ne znam isplati li se spustati cijenu autu kojem je covjek naknadno ugradjivao drugi motor...
 
Član
Isplati li se to kupit za oko 4-4.5k? Iako meni potrosnja nije pretjerano bitna, vidim da znaju potrosit oko 11-12 litara po gradu.
Naletio sam i na nekakvu A3-icu 1.6 (102 KS) 2002 godiste. Koji je bolji izbor od ova 2 u smislu ulozeno-dobijeno?
Pa to ti je potrosnja svakog benzinca u vecem gradu. U Novom Travniku ce vjerovatno bit manja. Meni je u korsi taj motor trosio oko 7 otvorene-zbog kratkog mjenjaca i nekih 10-11 gradske po Zenici plina. Agresivne voznje duplo. Osim tog ECUa koji se rijesi za 400-500KM motor nema nekih ozbiljnijih problema. A to za audija ne znam, cini mi se slabasan taj motor, vozio sam ga u golfu, hoce potrosit a ne ide nesto bas. A i kocepcija auta je skroz razlicita, kupe-hecbek, tako da moras skontat sta zelis
 
Član
Pa to ti je potrosnja svakog benzinca u vecem gradu. U Novom Travniku ce vjerovatno bit manja. Meni je u korsi taj motor trosio oko 7 otvorene-zbog kratkog mjenjaca i nekih 10-11 gradske po Zenici plina. Agresivne voznje duplo. Osim tog ECUa koji se rijesi za 400-500KM motor nema nekih ozbiljnijih problema. A to za audija ne znam, cini mi se slabasan taj motor, vozio sam ga u golfu, hoce potrosit a ne ide nesto bas. A i kocepcija auta je skroz razlicita, kupe-hecbek, tako da moras skontat sta zelis
Da ne znas slucajno kakvi su ovi 2.2 benzinski motori u toj astri? Vidio sam nesto da se raja zali na njih. Vjerovatno cu astru i kupit, zato se i raspitivam ovako, svidja mi se auto dosta.
 
Član
Da ne znas slucajno kakvi su ovi 2.2 benzinski motori u toj astri? Vidio sam nesto da se raja zali na njih. Vjerovatno cu astru i kupit, zato se i raspitivam ovako, svidja mi se auto dosta.


Ako je iko kompetentan da prica o Astri G, to je Amer :D
Na 7:35 je preletio paletu motora, pa mozda bude sta korisno i za tebe
 
Član
Da ne znas slucajno kakvi su ovi 2.2 benzinski motori u toj astri? Vidio sam nesto da se raja zali na njih. Vjerovatno cu astru i kupit, zato se i raspitivam ovako, svidja mi se auto dosta.
Ja trenutno vozim tog z22se, uredna masina, ne znam sto se zale. Navodno hoce ulja popit al dosipas i eto, meni ne cucla jos, 175 hiljada na satu. Kod mene je skroz drugacija koncepcija auta, 1,8 je bio u korsi a 2,2 je u vektri karavan. Razlicita kilaza, razliciti mjenjaci. Po performansama su tu negdje, malo je brza korsa bila, al je dosta bila zivlja. Na korsi sam radio ECU, ubacio noviji Simtec 71,1 i rijesio problem za sva vremena. Na 2,2 motoru se to navodno ne desava. Al kazem, ako se i desi, 4-5 stoja i zavrsis za sva vremena. 2,2 motor ti je lanac pa nema klasicnog servisa nego ako prokucka, povremena kontrola lanca i to je to. Na 1,8 je zupcasti, veliki servis nekih 300-350 sa rukama + ulje i filteri. Ulje i filteri sve komplet oko 100, uljni filter je 4KM, filter benzina je do 10KM, zracni i klima ispod 15. I to bolji proizvodjaci. Oba motora ferceraju super na plin, ako te to zanima.
 
Član
Ja trenutno vozim tog z22se, uredna masina, ne znam sto se zale. Navodno hoce ulja popit al dosipas i eto, meni ne cucla jos, 175 hiljada na satu. Kod mene je skroz drugacija koncepcija auta, 1,8 je bio u korsi a 2,2 je u vektri karavan. Razlicita kilaza, razliciti mjenjaci. Po performansama su tu negdje, malo je brza korsa bila, al je dosta bila zivlja. Na korsi sam radio ECU, ubacio noviji Simtec 71,1 i rijesio problem za sva vremena. Na 2,2 motoru se to navodno ne desava. Al kazem, ako se i desi, 4-5 stoja i zavrsis za sva vremena. 2,2 motor ti je lanac pa nema klasicnog servisa nego ako prokucka, povremena kontrola lanca i to je to. Na 1,8 je zupcasti, veliki servis nekih 300-350 sa rukama + ulje i filteri. Ulje i filteri sve komplet oko 100, uljni filter je 4KM, filter benzina je do 10KM, zracni i klima ispod 15. I to bolji proizvodjaci. Oba motora ferceraju super na plin, ako te to zanima.
Ma kakav crni plin hahah.
Hvala ti puno druze.
 
Član
Da ne otvaram novu temu, ima li igdje neki auto do nekih 10k, benzin, poželjno preko 200KS, karavan, VW grupacija ne dolazi u obzir?
U oglasima ništa zanimljivo za sad.
Kubikaža do maksimalno 2.500, u RS registracija preskupa preko toga i ne dam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
U istoj sam bio dilemi. Volvo 2.5t je 25xx kubika, tako da ide veci porez.

Sto se tice Volva jedino 2.4T, T5 2.3, ili onaj talijanski 2.0 (rijedak).

V40 imas onaj 1.9t i 2.0t do 2004.god

Imas Astru/Vectru/Signum 2.0t

Eventualno Saab, GM motori (saradnja)

Japanci nisu za plina (ventili i sicevi ventila mekani)

BMW 325i (al ide slabije od npr. turbaka V40 sa 160KS)

Tako da nemas nekog izbora.
 
Član
U istoj sam bio dilemi. Volvo 2.5t je 25xx kubika, tako da ide veci porez.

Sto se tice Volva jedino 2.4T, T5 2.3, ili onaj talijanski 2.0 (rijedak).

V40 imas onaj 1.9t i 2.0t do 2004.god

Imas Astru/Vectru/Signum 2.0t

Eventualno Saab, GM motori (saradnja)

Japanci nisu za plina (ventili i sicevi ventila mekani)

BMW 325i (al ide slabije od npr. turbaka V40 sa 160KS)

Tako da nemas nekog izbora.
Znaš kako, mislim da sam našao auto, ovaj put ne idem srcem već potrebom, najvjerovatnije uzimam V70, 2.5 benzin, 125kW, atmosferac, sekvent plin, pregazio sigurno preko 250.000, prljav, neuredan, zapušten, ali nikad lupan, ogreban, leži u njivi, ja danas kontakt, pali kao mina, motor suv k'o barut, ne čuje se, a radi. Jedno poliranje, dubinsko pranje, detaljno čišćenje i mislim da je to to. Kad se riješim ovog ženinog krša od Passata, onda uzimam nešto za dušu i ćeif. Ako neko ima dobar karavan za prodati, neka se javi dok sam raspoložen platiti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Znaš kako, mislim da sam našao auto, ovaj put ne idem srcem već potrebom, najvjerovatnije uzimam V70, 2.5 benzin, 125kW, atmosferac, sekvent plin, pregazio sigurno preko 250.000, prljav, neuredan, zapušten, ali nikad lupan, ogreban, leži u njivi, ja danas kontakt, pali kao mina, motor suv k'o barut, ne čuje se, a radi. Jedno poliranje, dubinsko pranje, detaljno čišćenje i mislim da je to to. Kad se riješim ovog ženinog krša od Passata, onda uzimam nešto za dušu i ćeif. Ako neko ima dobar karavan za prodati, neka se javi dok sam raspoložen platiti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ja cu ti opet postaviti onog Volva od neki dan, mislim da ga vrijedi pogledati.. Ovom cak ne treba ni dubinsko :D
https://www.olx.ba/artikal/24645181/volvo-v50-t5-2005-2-4-turbo-awd/
 
Član
Znaš kako, mislim da sam našao auto, ovaj put ne idem srcem već potrebom, najvjerovatnije uzimam V70, 2.5 benzin, 125kW, atmosferac, sekvent plin, pregazio sigurno preko 250.000, prljav, neuredan, zapušten, ali nikad lupan, ogreban, leži u njivi, ja danas kontakt, pali kao mina, motor suv k'o barut, ne čuje se, a radi. Jedno poliranje, dubinsko pranje, detaljno čišćenje i mislim da je to to. Kad se riješim ovog ženinog krša od Passata, onda uzimam nešto za dušu i ćeif. Ako neko ima dobar karavan za prodati, neka se javi dok sam raspoložen platiti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Registracija ti je oko 900km za toga, ali kako 125kw? Nije valjda ona prva generacija?
 
Top