Prepis vozila - nova registracija - Pitanje?

Prepis vozila - nova registracija - Pitanje?

Poz ljudi, molim vas da mi neko kaze kako to ide po zakonu...
Imam na sebi dva auta kako neki to znaju ovde,
Vectra ostaje meni naravno, dok svog Punta
hocu da prepisem na rodjenog brata (drzava mi skida djeciji doplatak u slucaju da imam dva ili vise vozila na sebi-jedu govna da prostite)...
Kako sad ide proces, prepis je obavezan to znam i kosta 20-30 maraka.
Onda ja sa papirom o prepisu idem u sup da odjavim auto (istice registracija sutra)
sa naznakom da sam ga prodao.
Te papire o odjavi dajem bratu i on s njima ide na tehnicki pa da moze registrovat????

Ako se varam
ili sam pogresno informisan molio bi da mi kazete?
hvalaa
 
Ne znam kako je kod vas ali kod nas ne možeš niti jedno auto imati niti na kome u kući ukoliko želiš primati dječiji doplatak pa provjeri i to.
znas kako, kod nas djeciji dodatak mozes primati u slucaju da imas auto koje ne prelazi cijenu vise od 4000 ;)
posto sam ja ozenjen to se gleda kao jedna porodica, zena djete i ja I mozemo imati auto koje ne prelazi tu cijenu
ali ne mozemo imati dva ili vise na sebi.
zato bas iz tog razloga prebacujem na brata jedno auto, u sustini mu poklanjam jer nema ni jedno i on nije po zakonu
clan moje porodice. hvala u svakom slucaju, al sam se raspitao oko toga, mali prima vec godinu dana dodatak
s obzirom da ima daunov sindrom primace do 18. godine.
jos jedan razlog prepisa vozila jeste sto svaki dan iscekujemo i curicu, treba doci na svijet ako bog da
pa treba i to izganjati:)
 
E super ako si se raspitao, reko samo da se ne zezneš. Žao mi je stvarno što je tako, ne znam šta da ti kažem fakat. Malo me ovo sad zateklo.
 
E super ako si se raspitao, reko samo da se ne zezneš. Žao mi je stvarno što je tako, ne znam šta da ti kažem fakat. Malo me ovo sad zateklo.
ma opusteno, borba je, uglavno djete je zivo I zdravo sa nepunih godinu dana :) 12.11. puni godinu dana :)
12032272_1469829849992710_1995082491696182273_n.jpg

za svoj rodjendan treba dobiti seku :)
uglavnom zasto ne bih uzeo od drzave kesh kad ih sljeduje :) tako da moje tjuniranje stagnira u mjestu,
svasta zelim a malo se moze :) no zivi se, vazno da smo srecni :) bice I djelova I svega, planova ima samo da se oni malo trgnu
pa cu vam otimati pehare :p hahahaha :turbo:
 
Član
Druze, jos jedna stvar.
Ne znam da li ti je brat imao policu osiguranja na sebi u zadnjih godinu dana, zbog popusta na registraciju.
Ako nije, prije mjesec dana mi lik u osiguranju rece da se moze "pokloniti auto i polica" tako da popust prelazi na njega, dok ti gubis pravo na popust za to auto, a ostaje ti na prvo. Ali ne radis ugovor o prodaji, vec valjda o poklonu.

Raspitaj se malo o tome...
 
Član
Emire odlicno si napisao! Ima ta fora. Stonse tice prepisa sto da ne rade to je jedan obrazac koji se ovjeri. I potpise. Te zavede se u knjigu. Imas u boriku kancelariju da ne cekas u centru.

Sto se tice doplatka to dobijas kako si napisao. I ne smijes imati nikakve nekretnine. Jos ako mozes napraviti da si podstanar bilo bi jos para.
Zao mi je zbog djecaka al nek je ziv i zdrav u daljem zivotu!
 
Druze, jos jedna stvar.
Ne znam da li ti je brat imao policu osiguranja na sebi u zadnjih godinu dana, zbog popusta na registraciju.
Ako nije, prije mjesec dana mi lik u osiguranju rece da se moze "pokloniti auto i polica" tako da popust prelazi na njega, dok ti gubis pravo na popust za to auto, a ostaje ti na prvo. Ali ne radis ugovor o prodaji, vec valjda o poklonu.

Raspitaj se malo o tome...
raspitam se oko toga, samo treba naci pravog covjeka za pricati o tome,
inace bila bi dobra fora
a kad napravimo ugovor da sam mu poklonio auta, to takodje znaci da ga skidam sa svog imena ?
I nije imao nista na sebi, tek polozio mladi vozac, I znas li da li moze registrovat na sebe
ako ima uvjerenje da je predao za izdavanje vozacke ?
Emire odlicno si napisao! Ima ta fora. Stonse tice prepisa sto da ne rade to je jedan obrazac koji se ovjeri. I potpise. Te zavede se u knjigu. Imas u boriku kancelariju da ne cekas u centru.

Sto se tice doplatka to dobijas kako si napisao. I ne smijes imati nikakve nekretnine. Jos ako mozes napraviti da si podstanar bilo bi jos para.
Zao mi je zbog djecaka al nek je ziv i zdrav u daljem zivotu!
I jesmo podstanari u rodjenom gradu :) duga prica bla bla
hvala za djecaka <3
 
I naravno da nema kazne :)
znaci covjek ne mora imati vozacu a moze imati na sebi auto I na sebi registraciju :)
cudan zakon zar ne ? hehehe
 
Član
Ja sam prije 4-5 god registrovao na dedu koji je vozacku imao 80 i neke :D a znam i raje koja ima auto na nekom od roditelja ko nije nikad ni polagao. Tebi niko ne brani da ti imas u vlasnistvu sta hoces, a vozacka dozvola - samo ime kaze za sta sluzi ;) iako neki voze i bez nje :D
 
hvala vam, bio danas u opstini, kazu kad pravimo ugovor za poklon vozila placa se 60 maraka
zato smo napravili kupoprodajni ugovor misleci da ce biti neka sica kad i kod njih 20 maraka takse :D
I to smo morali staviti cijenu prodajnu kao 500 maraka da ne bi ta taksa prelazila 20 maraka :D
govna podplacena :D :D :D
 
Top