Prenos registracije iz RS u Federaciju?

Prenos registracije iz RS u Federaciju?

pozz
zanima me nesto sto je valjda u nasoj finoj jeb*** drzavi rupa u zakonu?
Vec duze vrijeme upoznat sam sa tim (jer cesto kupujumo i preprodajemo auta) da kada se kupi auto koje je registrovano U RS i zelim da ga prevedm na sebe i zelim odjaviti i prijaviti u Lukavac (Federacija) da time gubim polisu osiguranja te je potrebno ponovo placati to
uglavnom zbog toga nikada ni ne kupujem auto iz RS niti ga prodajem tamo jer ljudi u 99% slucajeva zele da im dam punomoc i da voze auto koje je na meni, na ocu ili nekom desetom, jer bas zbog gubitka toga)
pa da pitam ovako da li postoji neko razumno rjesenje za ovaj problem, bezbolan, jeftin i uopste moguc da se auto prevede na tamo enkoga i izvrsi sve ovo oko odjave i ponovne prijave a da se ne mora placati nanovo (skoro pa registrovat ponovo dodje)
ako neko zna sta tacno, neka kaze,
hvala unaprijed
 
Član
Pa ima, nije to toliko strašno koliko se misli, samo ljudi pretjeruju a i hronično nemaju para. Poništiš prvobitno osiguranje i oni ti vrate pare za onaj period koji poništavaš, i onda uzmeš osiguranje u svom entitetu do kad je auto registrovano...
 
Član
Kad kupujes gledaj da ti je polica od oaiguranja koje posluje na obe strane.Ja sam prosle godine iz Doboja preveo za Zenicu i kod nas platio one ostale budalestine ali policu nisam.Polica sama je bila 330km ali u Jahorini i proslo bez problema.
 
Top