Prelazak granice - POMOC!!!!

Prelazak granice - POMOC!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako napisase, po zakonu te ne bi trebali pustiti, a u praksi sve zavisi... Na kraju krajeva, uvijek ti se moze desiti da ti je na putu do granice ciknula, zar ne? S druge strane, zamjena sajbe te ionako ceka prije ili kasnije, pa zasto ne odmah zamijeniti i mirno preko granice?!
Meni su davno u praonici odvalili retrovizor sa sajbe, i tom prilikom vjerovatno "naceli" sajbu, odem u servis, zalijepe retrovizor, poslije nekog vremena krenula crta do vrha sajbe (jedno 5 cm, jedva se primjetila) i ostala tako jos godinu, ja nalijepim austrijsku vinjetu preko i odem autom u Pariz, vratim se sve stoji jos i godinu dana poslije moji roditeloji se vracaju s mora i pred samim Doljanima pukotina se odjednom spusti od vrha do dna. Nije im bilo svejedno pri prelasku ali su prosli. Cim je auto doslo u SA sajba zamjenjena i ja kontam sto je odmah ne zamjenih da i sebe i njih postedim zajebancija????
Drugom prilikom krenem na put sluzbenim Terranom potez SA-Orebic-Korcula-Poloce-Makarska-SA i od ujutro do navecer iz tajanstvenih razloga se pojavila pukotina od 30 cm. E ovaj put odmah promijenio!
 
Super Moderator
sinisa je napisao(la):
najbolje bi ti bilo ako vec odlucis da ides podjes navecer da se manje primjeti ta naprslina i ako te uhvate i kazu da nemozes proc jer je auto tehnicki neispravno budi ljubazan i zamoli da te puste i reci im da ces u najkracem mogucem roku zamijenit sajbu tako ja vec dvije god idem na more s napuknutom sajbom a sto se tice davanja mita policiji nemoj ni slucajno jos ce se vise naljutit i neznaci njima nista tih 10-20 km

ejs 10-20 KM to vise ne prolazi ni kod obicnih policajaca...
 
Član
admir jahic je napisao(la):
mene vratilo sa kamenskog radi sajbe i curik :icon_mad:

na kamenskom :icon_question::icon_question:
tamo sam pritro sve i svasta niko nista bas sam mislijo predlozit kamensko

a ja sam proso sa cilom livom stranom zguljenom fali pola vrata i niko nista na izacic kod bihaca
 
Član
Ne znam koliko je ovo tacno, cuo sam da mozes preci granicu ako imas zapisnik od policije da ti je sajba razbijena. To valjda rade da nebi slucajno otisao u HR, tamo prijavio da ti je razbijena, i onda nekako na taj fol dobio pare od osiguranja. Sad jel ovo tacno fakat ne znam, zovi carinu i pitaj. Al kako ti neko napisa, morat ces sajbu svakako mjenjati, pa sto odmah nebi promjenio. Napuknuta sajba samo ceka trenutak da dalje puca, meni je jednom bila mala crtica na sajbi i tako stajala jedno vrijeme, sve dok nisu dosli hladniji dani, puno nas u autu, zamaglilo i ja stavim puhalicu na maks, kad odjednom ona crta poce da se seta po sajbi i ode lijevo, pa desno, setala se sve dok nisam ugasio grijanje. Al tad se vec fino isetala, napravila cizu dugu jedno metar i mora se mjenjati...
 
Član
allroad je napisao(la):
sinisa je napisao(la):
najbolje bi ti bilo ako vec odlucis da ides podjes navecer da se manje primjeti ta naprslina i ako te uhvate i kazu da nemozes proc jer je auto tehnicki neispravno budi ljubazan i zamoli da te puste i reci im da ces u najkracem mogucem roku zamijenit sajbu tako ja vec dvije god idem na more s napuknutom sajbom a sto se tice davanja mita policiji nemoj ni slucajno jos ce se vise naljutit i neznaci njima nista tih 10-20 km

ejs 10-20 KM to vise ne prolazi ni kod obicnih policajaca...

Potpis...Sad Euri prolaze :))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top