prekidac svjetla golf 5

prekidac svjetla golf 5

Član
Kad su xenoni na autu koji se pale automatski i trepere kad pocnes verglati pregorit ce ti brzo, a sigurno steti i halogenkama..
 
Član
Sa ovim prekidacem nece prekidati svjetla a na starom bez auto f--je ako ostanu svjetla upaljena prekine ih prilikom paljenja i gasenja auta. Nije ovo ni tako lose, bar kod nas gdje ti svjetla dan-noc moraju biti upaljena u voznji a i necu ih zaboraviti ugasiti jer se sama gase kad izvadim kljuc a prije su mi pozicije znale ostati upaljene ako zaboravim iskljuciti na prekidac.
 
Član
Kod mene su napravljena automatska na 0, cim das kontakt pale se. Bas cu gledati da li se skroz gase ili samo smanjuju pri paljenju...
 
Član
svojevremeno sam drkao na svojoj petici po pitanju tih svjetala i prekidača, preko vcds sam naštimao auto opciju, međutim to je polo auto opcija :) jel treba senzor za dan/noć kako se nebi svjetla palila po danu, ugl to je tako fercerao jedno 3g kad je riknula xenon sijalica.
na mjestu gdje dođe dugo sam promijenio drugu sijalicu sad se nesjćam od amera sam to našao uglavnom ima 2 niti i služilo mi je kao svjetlo za dan u biti djeluje da je dugo a nije već gori ta slabija nit na sijalici, a druga niti u biti glumi dugo svjetlo i pali se kad se aktivria dugo.

U buiti xenon se automaski palio prilikom kontakta i prije paljenja auta i kao što reko nisam imao problema.

Sad na audiju je ludilo aktivran je ch i lh tako da se sve pali prije paljenja auta i gasi nakon gašenja, vjerovatno da će ovo jebati na duže staze, ali ima senzor za dan/noć pa nedrka xenone preko dana već samo pali onu led ispod fara što je u biti i to dnevno.
 
Član
Senzor bi se mogao ubaciti da regulise paljenje dan noc ali kod nas to nista ne znaci kad moraju svjetla stalno biti upaljena.
Jedino kad bi se na auto mogle iskljuciti zadnje i unutrasnje osvjetljenje a spojiti dugo kao dnevno svjetlo to bi u biti bilo super sa ovim prekidacem ne bi trpile sijalice . Ovako nikako mi ne odgovara, previse je.em sijalice. Vratio stari ovaj otisao za sitne pare...
 
Član
ne na poziciji u faru gdje ide sijalica za dugo svetlo, ubaci se druga sijalica koja u sebi ima 2 nacina rada za dnevno i za duga. to sam svojevremeno vidio kod amera ne nekom forumu i tad odradio i bilo je unikatno na 5, nisam siguran ali mislim da je na 6 tako odradjeno dnevno svjetlo i da je ta posebna sijalica sa 6 i kupljena.
 
Imam slican problem sa passatom 6 kad dam kontakt upale se kratka svjetla zajedno sa pozicijom i stopkama nazad i osvjetljenjem na tablicama i palim auto tako dok prekidac unutar kabine sluzi samo za kilometar sat i instrument tablu tj osvjetljenje. Dal se moze ista prekodorati znaci kad je prekidac na 0 da je sve izgaseno. I da se pali norm??
 
Top