Pregrijavanje Ford Focus 1.8 TDDI

Pregrijavanje Ford Focus 1.8 TDDI

Imam problem sa ford focusom auto se nakon krace voznje mozda 4-5 kilometara pregrije ventilatori rade al ne stignu ga ohladit i napuni mi punu bocu znaci do cepa vodom..i onda se iz boce cuje zvuk ko neko "krkljanje" i baloncici iz jednog crijeva ulaze u bocu i onda moram polako odvrtat cep da ne izbi voda i kad ga uspijem odvrnut voda se povuce i sve normala upalim ga temperatura na pola se vrati znaci njegova radna ...Danas sam isao kod ovovg majstora termostat mi promijenio sad duze se moze vozit da se ne pregrije al opet se pregrije. pa mi je sutra reko da dodjem da provjeri jel hladnjak zacepljen...crijeva ne duva znaci normalna su nisu tvrda...
 
Član
Taj motor ima guseni blok i gusenu glwvu i tim motorima rijetko ode dihtung glave upravo zbog toga. Moras pregledati sva crijeva da nihe koje zacepljeno, upalis auto i kad digne temperaturu stavi ruku na hladnjak da vidis da li je vruc ili mlak ili cak hladan, ako je hladan moze biti da je hladnjak zacepljen i dzaba ventilator puse kad voda ne moze cirkulisati kroz njega...
 
Top