Predstavljen novi Cayenne

Predstavljen novi Cayenne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dugoočekivani novi Porscheov SUV konačno je predstavljen očima javnosti, a najveća je novost upotpunjavanje palete motora hibridnom inačicom ukupne snage 380 KS i 580 Nm


jakgm8.jpg


Osim potpuno novog dizajna Cayenne donosi i brojna poboljšanja ispod lima. Povećan međuosovinski razmak za 40 mm i duljina za 48 osiguravaju više prostora u još luksuznije uređenom interijeru. Tu su i novorazvijeni pogon na sve kotače te napredni ovjes koji osiguravaju još bolja vozna svojstva. Njima doprinosi i osjetno smanjena masa, koja je u slučaju modela S manja za 180 kg u odnosu na prethodnika. Početni model opremljen je 3,6-litarskim V6 benzincem, snage 300 KS, a uparen je s osamstupanjskim Tiptronic S mjenjačem. Velik je napredak postignut glede uštede goriva, jer nova generacija motora troši čak 20 posto manje eurosupera – prosječno 9,9 l/100 km. Cayenne S pokreće atmosferski 4,8-litarski V8, ojačan za 15 KS, pa sada razvija okruglih 400 KS. Potrošnja goriva smanjena je za 23 posto, što sad iznosi prosječnih 10,5 l/100 km. Top model, Cayenne Turbo, sada raspolaže s okruglih 500 KS, zahvaljujući unaprijeđenoj twin-turbo tehnologiji kojom je opremljen 4,8-litarski V8 benzinac. Dizelska inačica pokretana je 3-litarskim V6 motorom snage 240 KS i 550 Nm, koji također troši 20 posto manje – umjesto 9,3, sada prosječno troši 7,4 litre eurodizela na 100 km. Paleta motora upotpunjena je zelenim modelom Cayenne S Hybrid, kojeg pokreće sustav pogona sastavljen od 3-litarskog V6 benzinca potpomognutog kompresorom, snažnog 333 KS i elektromotora snage dodatnih 47 KS. Združena snaga iznosi 380 KS i visokih 580 Nm, dostupnih od svega 1000 okretaja. Takozvani sailing-mod rada omogućava vozaču isključivanje motora s unutarnjim sagorijevanjem sve do brzine od 156 km/h. Takva kombinacija čini Cayenne S hybrid najčišćim Porscheom u cijeloj gami, jer emitira, za ovu klasu vozila niskih 193 g/km CO2. Službena premijera biti će održana sljedećeg tjedna, a u prodajne salone novi Cayenne stiže početkom svibnja.


acek3o.jpg

2qlu92e.jpg

303ers0.jpg

6o0g12.jpg

ras37a.jpg

2d8ke13.jpg



Vec postoji jedna tema o novom Cayennu ali nema nista od njegovog opisa nego samo video pa sam ja evo otvorio temu vezanu za Cayenne...nadam se da nije problem...LINK za video s druge teme : http://www.bhtuning.com/novi-cayenne-t-37856.html
 
Član
naprijed fantastican, nazad- ljepsa mi je trenutna linija, unutra odlican, centralni greben skoro identican kao u touaregu... sve u svemo dobro odradjeno;)
 
Član
Ovo i jeste potpuno novi model, duzi je od starog, duzi medjuosovniski razmak i laski u prosjeku za 180 kg.

To se bas redizajnom i ne mijenja tako cesto... :icon_biggrin:

Napisah u onoj drugoj temi vec, svidja mi se
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Malo jaci facelift al odlicno odradjen,svaka cast;)mada ovo ce se voditi kao potpuno novi model.

Pa nije bas facelift. Ovo je potpuno novi model, ali opet blizanac VW Touarega.
 
Član
Meni se na ovom Cayennu nesvidjaju bas zadnji stopovi ali mozda izgleda ljepse uzivo :icon_smile:
 
Član
Unutra je mrak,al izvana je bezze,ko malo bolje opremljen korejac,posebno zadnji dio.Nikad nisam nešto ni bio duševljen tim VW Porscheom.Ništa bez boxera smještenog nazad ne pikam kod Porschea ;)
 
Član
nekako brat touarega


fin ipak



imal ko kakvih vijesti o novom tuaregu i phaetonu ..ili su iz vw prestali proizvoditi te modele
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top