Prednosti i mane BMW E46 318d, ako neko zna nesto vise......

Prednosti i mane BMW E46 318d, ako neko zna nesto vise......

Član
Ajde ljudovi ako neko zna nesto vise o ovom modelu, nek mi kaze sve prednosti i mane, motora i svega ostalog......
 
Član
ja koliko znam da u glavnom ljudi ne preporucuju ovaj motor jer je kako vecina kaze previse slab za to auto, a koliko znam preporucuje se 325i, jer ima relativno dobre performanse a potrosnja je prihvatljiva. eto to je sto ja znam sto se tice e46 benzinjara,, a takodje sam citao na mnogim forumima i nasim i stranim da je najbolji dizelas 320d, u glavnom su svi prezadovoljni s tim motorom.
 
Član
@xxfmanxx slabo si cuo;)


ko ne trazi jake performanse mozda i ponajbolji izbor sto se tice dizel motora,dosta je pod manjim "stresom" u odnosu na 2.0d motore jer razvija manju snagu iz skoro istog bloka tako da sto se tice ovih skupih dijelova(turbina,radilica,dizne,zamajc itd.) nema nekih problema.

auto ko auto je dosta kvalitetan,ipak je to bmw:icon_biggrin:u unurasnjosti nema sta da skripi,zijeva i sl.ako je auto pazen,enterijer do 200tkm ne pokazuje znake slabosti,sto se tice mehanike treba obratiti paznju na trapove jer je tu malo skuplji za odrzavanje,zadnje opruge su problematicne i naprijed lafete ako ode jedna kugla moras komplet lafetu mjenjati mada ima sad dosta zamjenskih na kojima se mogu kugle posebno mjenjati i nemas frke...

Dijagnostika obavezna prije kupovine jer ako ne gori check engine lampica ne znaci da nema nekih gresaka i to je to:D
 
Član
Kome je slab 318d obicni, samo ga chipujes, od toga za normalne voznje nikome ne treba brze. Bas tata ima taj BMW al chipovan, evo u zadnja 3 dana sam sa njim presao 1000 km i bas kontam nesto, za normalne voznje ti brze od toga ne treba. Prestizanja se obavljaju jako brzo, potrosnja je ok i po tom pitanju, sve super. Jaca masina od te je cisto stvar luksuza ili zelje za brzinom i prestizem, al neku opravdanu svrhu i nema. A to je masina kao u 320d, samo sa manje KS i dolazi sa 5 stepenim mjenjacem...
 
Član
hvala vam momci puno na informacijama, ajde jos ako ko nesto zna bio bi mu zahvalan.....
 
Član
I ja sam htio BMW-a, pa sam puno vremena proveo prikupljajući informacije, 318 d je definitivno dobar auto ne treba bjezati od njega,

A polovnjaci ko polovnjaci, slabo koji koji dođe ovdje kod nas da je prešao ispod 300 hiljada, pa onda raja kuka kako ne valja ovaj auto ne valja onaj auto,

Stisni zube i kupi i moli Boga da je sve oki :lol:
 
Član
dobar e46 dizel se ne moze uzeti ispod 15-ak hiljada,kad skontas golfovi petice se prodaju za te pare:D
 
Član
Ponuda je za 11000 ovdje da izadje, covjek, poznanik iz njemacke, prvi vlasnik presao 170000. auto ne uzimam ja vec drugar pa se omislja, ja reko pitacu znalce :cool::cool::cool:
 
Član
noni je napisao(la):
Ponuda je za 11000 ovdje da izadje, covjek, poznanik iz njemacke, prvi vlasnik presao 170000. auto ne uzimam ja vec drugar pa se omislja, ja reko pitacu znalce :cool::cool::cool:

do registracije ili ?

Ako je uredno servisiran nemas problema ;)
 
Top