Prednji diskovi se krive - Octavia mk1

Prednji diskovi se krive - Octavia mk1

Administrator
Imam octaviu tour 2005. godiste. I pojavio se problem da se krive prednji diskovi. Prednji novi diskovi su stavljeni prije godinu, godinu i po, i ti diskovi su se iskrivili. U servisu kažu da oni nemaju ništa sa tim, već da su se sigurno naletilo na vodu i da su se iskrivili. Ti diskovi su obrađeni i nakon mjesec dana pojavilo se isto.
Odlučeno je da se uzme novi set diskova i pločica koji su se također nakon mjesec dana iskrivili, ali su u prodavnici auto dijelova uvažili garanciju i zamijenili sa novim setom, koji se opet u istom vremenskom periodu iskrivio.
Ti ljudi vrate novce za drugi set i odemo u drugu prodavnicu da uzememo drugi set, koji se također iskrivio. Kojeg su proizvođača bila prethodna tri seta nisam zapamtio, ali na kraju uzmemo TRW set, kojeg mnogi preporučuju, ali ista stvar se desila. Krivi nakon mjesec dana. E sada ljudi će nam dati novi set, jer je u garanciji, ali koji bi mogao biti kvar na vozilu da se neprestano krive diskovi. Dakle ovo će da bude peti set u 4-5 mjeseci.
Do čega može biti, da se prvo taj problem riješi, pa da se onda stave novi diskovi i pločice?
 
Član
Isti problem imam, samo sto sam ja stao na drugom setu i kupio drugo auto. Eno je stoji parkirana i odjavljena ceka bolje dane.
 
Administrator
Ja ne znam do čega može biti. Hajde za prve diskove moguće je da je loš kvalitet, ali mnogi preporučuju trw, pa čak i sami majstori, ali isti problem.
 
Član
Provjeri da li kad se stave diskovi i nove plocice i stegne se celjust na vodilicama, eh kad se sve stegne, pogledaj da li se tocak slobodno okrece, jer ako su plocice tijesne i onda se nasloni gornji dio celjusti na njih, celjust nece biti slobodna da hoda na vodilicama nego ce tocak kao malo kociti, sto neces osjetiti ovako kad gurnes auto, ali ipak ce kociti i nakon nekog vremena od grijanja se iskrive diskovi. To vecina ko ugradjuje ne obrati paznju na to da li je slobodna celjust ali to ti je mogucnost da se desi, jer ja mislim da je ista celjust kao i na audi i na golf i to se zna kod njih desiti...
znaci sve kad se postavi i kad stavis novo sve, i kad vratis cilindar skroz u celjust i kad zategnes, celjust mora imati malo "lufta" prije nego napumpas kocnicu i cilindar izadje, gdje celjust moze da hoda na vodilicama, i tu ne smije nista da zapinje, ako je ne mozes pomaknuti lijevo desno, da je slobodna na vodilicama, onda se plocice moraju obraditi da bi se celjust kretala normalno... To je cesta pojava na VAG vozilima, jednostavno ove kopije dijelova nisu napravljene kao original i jos kad ih ofarbaju taman tih par mm je dovoljno da celjust ne moze da se krece kak otreba i da pravi malo trenje na diskovima i grijanjem ce se iskriviti...
Kad dignes na dizalicu stisni par puta jako kocnicu i onda odmah zavrti tocak, tocak se mora slobodno okretati i kad se zaustavlja da se zaustavi slobodno, a ne kao da ga kocnica malo zaustavlja, ako ima imalo toga kao da ga kocnica zaustavi onda dobro pregledaj celjust i plocice gdje se sta naslanja jer tu moze lako biti problem...
 
Član
Imao isti problem ljudima se smraci kad me vide u prodavnici , svako malo reklamacija nema proizvodjaca da nisam probao i kombinacije , ovo sto kaze kolega RS provjerio majstor jesu celjust slobodna vrlo malo kocila uglavnom problem rijesen izmjenom komplet kocionog sistema :D od celjusti, diskova pakni i kocionog fluida i dovidjenja prijatno :D
 
Član
Samo ovako kako je RS naveo i nikako drugacije.
Svoje prednje diskove ne smijem ni da pomislim da zamijenim, koji takodje malo tresu, ali su i pri kraju...mada znam da kada ih zamijenim, eto meni glavobolje.
Ono sto je ovdje bitno je to da se klijesta skinu, te ociste i podmazu vodjice...cak i preventivno na svakih 12 mjeseci.
 
Član
Takoder treba dobro ocistiti gdje naleze disk sa masinom jer je rucno tesko skinuti ravnomjerno dosta majstora to ne uradi pa disk ne nalegne dobro i vremenom dobije taj luft.
 
Top