prednja vuca vs zadnja vuca vs quatro

prednja vuca vs zadnja vuca vs quatro

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako zanima me koja je najbolja vuca od gore navedenih svaka ima svoje prednosti i mane zanam da je zadnja vuca zahvalna u driftu a prednja za zimske dane a quatro???
 
Član
Mislim da je tema bila nekad davno... Prednja vuca je dobra, zadnja vuca je dobra, ali pogon na sve tockove kad jednom probas, tesko poslije pristajes na prednju ili zadnju vucu....;)
 
Član
quattro je najbolji to je sigurno ...

al mozes ti drifati i sa prednjom vucom al nije to kao sa zadnjom
 
Član
I nemas quattra sa slabijom kubikazom tako da kad budes imo auto sa tim pogonom ice ko metak vjeruj;)
 
Član
Zadnja vuca definitivno, jest da nije bas za svakog ali ko ima imalo osjecaja moze. Mene je izvukla zadnja vuca bruku puta i nikad vise ja na prednju.
 
Član
Pa nema puno auta sa 4x4 i malom kubikazom, to jest malo KS :icon_biggrin: Nema nekog univerzalnog odgovora, sve zavisi sta hoces od auta. Prednji pogon je najzahvalniji zbog odrzavanja, prostranosti i lakoce voznje. 4x4 ima prednost po losoj podlozi i ako zelis iz auta izvlaciti maksimum u krivinama, posebno kratkim-ostrim. A sa dobrim 4x4 se moze i fino zabavljati. Sto se tice zadnjeg pogona, najzahtjevniji za voziti, najlosiji kada uslovi nisu idealni, al zato i vrlo zabavan za voznju, ko zna to iskoristiti.
 
Član
pa da sve zavisi sta hoces , ja imam kvatro i niakd vise nebi uzeo kvatro u svom zivotu , za moje potrebe za koje mi treba auto( svakodnevna vozna 90 posto gradska) kvatro mi je sranje veliko . bacam bruku para u odzavanje i nista drugo
 

LSD

Član
ja sam vozio subarua 1,8i 66kw-90KS,i potezao sa se s golfom 1 82kw-rezultat:na prvih 70-80m bjezim gotov za duzinu auta!u krivinama,na travi,blatu.....bio sam car al zato sve preko 150km/h bio sam nula cista!tako da sve zavisi sta hoces i za kolko da ti svira:cool:
 
Član
kod mene kucka ix 170++ks i samo pun gas drzi 4x4 je alergican na kocenje i pustanje gasa po krivinama i slicno voli da klizne preko nosa i tad sracka nastane ali zato samo prziiiii
zadnja vuca kocke sam isto vozal i samo dobar zasperan dif i dobre gume i neboj se ide to cak i nezaostaje sa x pogonom po krivinama naravno ko zna kako treba
a prednja vuca nisam ljubitelj nikako nemam nista protiv ali nemam taj osjecaj ugode dok to vozim

i da neko kaze da je 4x4 pogon sporiji isto ide 235 ko i obicna kocka na 3.91 dif tako da to nema razlike neznam kakav je omjer prenosa kod drugi auta ali kod bmw to je taj
 

MTR

Član
ja sam ljubitelj zadnjeg pogona , na prednoj vuci je ok al voli preko nosa i opasniji je na granici pri pustanju gasa zna jako zabacit guzicom sto je opasnije nego kod zadnje vuce koju regulises gasom . BMW ti tacno najavi kad ce se pocet bacat , Mercedes je malo zeznutiji tesko ga je provalit kad ce . Quattro kod Audija je super , samo gas i nema problema dok vec kod VW-a ima problema jer mu treba malo da ukljuci prenos nazad ( Torsen naspram Syncra ). Vozio sam Golfa sa Syncrom i nije mi nesto posebno dok Audi to radi momacki .
Opet na kraju sve zavisi od vozaca , mozes ti dat nekom i 4x4 pa ce se opet zavalit u jarugu ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top