PRAVILA dB NATJECANJA ZA SEZONU 2012

PRAVILA dB NATJECANJA ZA SEZONU 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Do 31.12.2012 AMK Carbon ce koristiti ova pravila na svakom eventu kojem budemo radili mjerenja...


PRAVILA dB NATJECANJA ZA SEZONU 2012

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 700w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)... Natjecatelji mogu puštati frekfenciju ili muziku po želji...

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...

Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...
 
Član
Da odma kazem da ce ova pravila vaziti i na onim takmicenjima koja Alex i ja budemo radili....;);)
 
Član
Mislim da velicina woofera u pravilima za mini klasu nije definisana samo snaga pojacala ne smije prelaziti 700w rms
samo sto i ta snaga pojacala uvijek diskutabilna kad pojedina pojacala imaju daleko vise od deklarisane snage uz to kolko sam primijetio na pregledu opreme ne mjeri se na kojem otporu radi :icon_rolleyes:

nego otkud ti u mini :icon_question::D to hoces rekord jedan da upises ? :icon_smile:
 
Član
shmajser je napisao(la):
Pitanje za mini klasu

Jel moze recimo 1x15"
Ili 2x10 ili 3-4 x 8" wooferi?

Koje je ogranicenje?

mores sa 8x4" ili 16x2" ili 32x1" ili 64 twetera brpat sve dok je to fino slozeno da ne prelazi gabarite gepeka i nema AP, ima ANL kuciste sa osiguracem i jedan akumulator na fabrickom mjestu, na kojem je skopcano jedno pojacalo max 700RMSa... Na pojacalo smije dolaziti jedino OFC napojno kablo max prjesjeka 30mm2 a a iz kutije za driver moze izlaziti jedno odnosno jedan par kabla... ako mozes ovo ispunit, nema razloga da ne budes u mini i sa nekim cadiyem koji u gepeku ima 128subova od 2" recimo...

adi187 je napisao(la):
Mislim da velicina woofera u pravilima za mini klasu nije definisana samo snaga pojacala ne smije prelaziti 700w rms
samo sto i ta snaga pojacala uvijek diskutabilna kad pojedina pojacala imaju daleko vise od deklarisane snage uz to kolko sam primijetio na pregledu opreme ne mjeri se na kojem otporu radi :icon_rolleyes:

nego otkud ti u mini :icon_question::D to hoces rekord jedan da upises ? :icon_smile:

uzima se u obzir najnizi otpor na kome je amp deklarisan, tako da nema nedoumica oko otpora na kojem radi sub... a ako se nezna deklarisana snaga postoji formula za njeno izracunavanje JOX14,4X0,8 = jacina amp.a (gdje je JO jacina osiguraca na amp. u)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top