Pranje fijakera

Pranje fijakera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zz svima ....Da li znate kako je prati auto pod cetke one od OMV ?
Valjal sta kad platis onaj od 10 KMica isplati li se, ili je bolje otici negdje da operu i iz vana i iz unutra za 10 KM?:lol:
 
Član
Na omw-u ona masin dobro opere i ocisti a ovo od 10 km ti je bacanje para i za 5 dobro opere a za 7 km pere i odozdo a sto se tice praona ja maksuz odem u lukavicu i za 5 km mi komplet operu auto i vani i unutra bude ko nov i usput sipnem gorivo malo je jeftinije tako da spojis ugodno sa korisnim
 
Član
Kod nas je na OMV-u pranje sa podnim 6 KM...i to ga dva put samponira i pere, pa onda ide neki kao vosak za zastitu, pa onda susenje...po meni je daleko bolje nego u praonama, jer se masinom, tj. zrakom pod visokim pritiskom susi i ne ostaju muzge i ogrebotine ko u praonama, jer on onom krpom dnevno obrise po 150 auta i u njoj se zadrzi svasta nesto...uostalom svako 7. pranje ti je dzaba...
 
Član
meni je omw izgrebao nov auto i vise se ne sija nit ce se ikad vishe sijati... jedno veliko govno i izbjegavajte ga u sirokom luku... nisam jedini znam jos makar 8 ljudi kojima je omw usro auto...
 
Član
na omv-eu oprao jednom i nikad vise...
za max 10KM u praonici dobijes full uslugu a na omv-eu samo vanjsko pranje..em sto je isplatnije a po meni i bolje operu u "rucnim" praonicama. meni ove cetke nikako da kako treba operu uvjek ostane prljavo nazad pri dnu
 
Član
ja ponekad sperem na omv auto,a ovdje u at ono perem sam sebi,to je extra,izadje 6-7 eura al extra bude topla voda sampon picke materine svega
 
Član
ja nikad neidem na mashinsko pranje, ako su cetke one plasticne. a ovdje u germaniji bash OVM ima te.

ps: dodushe odkad imam spojler na gepeku neidem nikako na mashinsko pranje
 
Član
Ja na pumpi perem sam, ponesem spuzvicu, tamo ima izabrat oces predpranje, pranje sa pjenom, vosak, zastitni premaz felni...kako god, marka je 2 minute rada fapa, pa ti vidi hehe :D
 
Član
odete na ilidzu kad imate vremena ima ona praona sto peres sam,
za 2-3 marke ga operes ko sebi i mirna bosna...
 
Legend
Faya_M5 je napisao(la):
Kod nas je na OMV-u pranje sa podnim 6 KM...

Ipak je 7 KM, svaki drugi dan perem :)

Dva puta samponom, podno, i voskom, jedino jeftinije sto ima je 5 KM, sve ostale opcije ne rade.;)
 
ma dajte ba ljudi, spuzvu u ruke i peri, ja licno gotovo nikada ne perem auto na praoni, jedino ako sam bas u totalnoj stisci sa vremenom, onda, al inace to izbejgavam koliko god mogu. Auto inace perem vikendom i prilicno sam tezak sto se toga tice, tako da to najvise volim sam sebi uradit...
 
Član
nona je napisao(la):
odete na ilidzu kad imate vremena ima ona praona sto peres sam,
za 2-3 marke ga operes ko sebi i mirna bosna...

TO je dobro ali onda moras ponjeti GUmene one ribarske cizme odijelo za ronjenje i masku da ne potones :D Pa isprskas se i onda sjednes u auto, do kuce se osusis u autu i sta se desi sutra kasljucas :D:lol::lol:
 
Član
sharkoo je napisao(la):
nona je napisao(la):
odete na ilidzu kad imate vremena ima ona praona sto peres sam,
za 2-3 marke ga operes ko sebi i mirna bosna...

TO je dobro ali onda moras ponjeti GUmene one ribarske cizme odijelo za ronjenje i  masku da ne potones :D Pa isprskas se i onda sjednes u auto, do kuce se osusis u autu i sta se desi sutra kasljucas :D:lol::lol:

Yesh ako se tusiras onom spricom...
ono na ilidzi je meni pravo zadovoljstvo i usput prodjes jeftino za 5 km operes auto i usisas ga , jest da ima i praonica za 5km u kojima ti posuse auto krpom koja je prije tebe pretrpila 50 pranja i nije oprana a kada sunce udari u staklo aaaaauuuuuuu bruka od muzgi, al vamo po svom ceifu odradis sve. Ja sam sebi kupio jelensku krpicu koju operem temeljito posle svakog pranja, krpu za staklo koja se isto tako pere svaki put posle pranja auta, za stakla koristim AJAX GLAS CRISTAL CLEAN posle njega uglancam staklo novinom (AVAZ, OSLOBODJENJE, SPORT mada su mi OGLASI najbolji :lol: ), a za felne BLIC GRIL otkida sve prljavstinje i naslage, za tapacirunge i plasticne dijelove unutrasnjosti KIWI Ekspres NEUTRAL za cipele i sve sjaji unutra. Najbolje je sto dole ima topla voda sa "voskom" pa nema trljanja auta spuzvom koja po praonicama ima milion kamencica i pijeska sa ostalih auta u sebi pa auto mi kasnije izgleda ko da sam ga brusio vodenim brus papirom... Ne znam ali ono je dole po meni stvarno EXTRA stvar pa ko voli nek izvoli...

P.S.
uskoro se i na mujicima otvara ista praonica i na Petrol Line pumpi to je ona pumpa prije OMV, jos da dodam da je na P.L. gorivo extra imao sam probleme sa gorivom kad sam uzeo auto, stalno mi je trzalo od kad na Petrol Line sipam nista sve po PS-u...

POZZZZZZ:icon_arrow:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top