Pozzzzzz iz srednje Bosne

Pozzzzzz iz srednje Bosne

Član
Poz
Ja sam Harun iz Srednje Bosne i Hercegovine...potrebna mi je pomoc pri uvozu automobila iz De u BiH...
Hvala vam svima na odgovoru


Lp
Moze li mi neko objasniti trenutnu proceduru uvoza automobila iz De u BiH...(citao sam za godinu 2011./12.)
U pitanju je Peugeot 307 1.6 hdi karavan , 2004godiste , god.prve reg.2005 , 66kw...
Auto mi je na ocu gore ali je odjavljen. Ja trebam za 3-4 dana da idem po njega i da ga dovucem na tockovima u Bosnu...Auto je euro 4 , ima zeleni karton i 2teila saobracajne...Njemacki znam , ali ne znam gdje vadim taj eur1 obrazac i izvozne papire (i koliko ce me kostati)...onda kupo-prodajni ugovor jel mora biti na meni , jer od oca uzimam auto (ako trebam to sve uzimati , u kojoj ustanovi uzimam/trazim taj ugovor + izjavu za eur1 obrazac-"dokaz" da je auto porijeklom iz De)...?

Onda sta ce mi trebati na nasoj granici u Bos.Gradisci i koliko traje ta procedura na nasoj granici (npr hocu li moci u 1 dan sve rijesiti?)


Hvala Vam mnogo na odgovoru i izdvojenom vremenu. Stvarno mi je potrebna pomoc jer prvi put zelim da izvrsim uvoz auta iz De u BiH.
Hvala jod jednom.
Harun (Travnik)
 
Top