Pozz

Pozz

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav:icon_biggrin:
Zovem se Aris i iz Sarajeva sam. Tek zavrsio elektrotehnicku skolu tako da sam josh uvijek mlad(podosta) i imam veliku zelju da imam tuniranog yugu =D
Trenutno vozim Toyotu Corollu 91 god.,benzin ,1.6 ,95 konja...
Ovih dana cu prodati ovo auto kupiti yugu i poceti sa radom.
Nadam se da ce mi raja sa foruma pomoci jer je ovo moj prvi projekat i neznam bas mnogo oko motora.
Stpo se vanjskog i unutarnjeg stylinga tu nema problema(imam sve na papiru i sav potrebni materijal)...Znaci bit ce mi potrebno dosta pomoci oko motora:icon_biggrin:
Hvala
 
Administrator
pozdrav i dobro dosao, pomoc ces dobiti, al tebi za takvo nesto treba malo vise novca, skup je ovo sport
 
Član
Pare nisu problem...
Vec sam kupio dosta djelova...a sve pare od toyote ulazem u yugu =)
Znaci vec imam nekih 6000KM...+djelove
Boje, lakovi i ostalo sve imam....
A slike toyote stizu kasnije...kad je uslikam mrsko mi sad izlazit napolje(vruce)
 
Član
Ev slike toyote....
toyga2.jpg

toy2pc6.jpg

toy3ei4.jpg

photo0133it1.jpg

photo0134ma9.jpg

Auto je drama....
Radi ko sat, leti ko zmaj uglavnom predobro je al nije za mene =P
 
Član
dobro dosao i samo da ti kazem nesto za yuga.....Ja sam godinu i nesto vise vozio yuga sa motorom od Fiata Ritma 85.....Znaci to je bio motor 1500kubika i 85 konja sa dvogrlim karburatorom koji u yuga stane bez ikakvih prepravki znaci nema sta da prepravljas-pasu nosaci,samo sam ja jos dodatno napravio prednji nosac uf davno je to bilo...Kod mene je taj yugo bio klasika ali je isao kao lud...znam da sam iza sebe ostavljao vectre 1.6,golfove 1.6....sa 1.8 90ks itd....Isao je bez problema 180km/h po satu-znaci zakuca kazaljku.....probaj naci negdje na otpadu tog fiata ili negdje drugo...ovaj je bio 83godiste.....to bi bila najbolja solucija za pocetak a kasnije imas prostora za doradu tog motora....
 
Član
OK drug hvala puno na ovim informacijama...
nadam se da ces moci pomoci ako bude bilo nekih komplikacija;)
Btw sad cim uzmem yugu trebat ce mi turbina, intercooler i kakav dobar izduvni sistem..Tu se oslanjam na vas clanove ovog foruma(jer ja sam svjez i zelen za ovo...
Pa nadam se da cete pomoci:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top