Pozicije kao dnevna svjetla

Pozicije kao dnevna svjetla

Član
Na Passat B6 sam stavio vrlo vrlo jake LED sijalice za pozicije, pa me zanima da li je neko koristio pozicije kao dnevna svjetla i je li bilo problema sa policijom/zakonom? Napominjen da su pozicije u farovima na ivicnoj strani posto imaju modeli gdje je pozicija do dugih svjetala.
 
Član
Ja sam imao H7 LED od dugog kao dnevna sa sjenilima ofarbanim u crno i nisu zezali
Nije nikog zasljepljivalo jer ustvari sjenila nije ni bilo a sijalica je bila pravo jaka
Nije me nikad niko zaustavio
 
Član
Ma pravi u Bosni sta ti je k.. cejf nece te niko dirati. Jos ako te mozda neko zaustavi, napravi da ti je na prekidacu kao dnevno i ne moze ti niko nista
 
Član
Na Passat B6 sam stavio vrlo vrlo jake LED sijalice za pozicije, pa me zanima da li je neko koristio pozicije kao dnevna svjetla i je li bilo problema sa policijom/zakonom? Napominjen da su pozicije u farovima na ivicnoj strani posto imaju modeli gdje je pozicija do dugih svjetala.
ja sam sebi kodirao dnevna da maglenke svijetle na 50% i jednom su me zaustavili u hrasnici i malo me peglali.i izmedjuostalog kaze zakon nalaze kratka svjetla...ugl nagodni bili i pustili me no ja i dan danas vozim tako niko nista mi nije rekao.
 
Član
Kad su te zaustavili? Po novom zakonu idu dnevna ili kratka.

Teoretski, ako neko skonta od drotova, može zajebavati za poziciju.
 
Član
Na Passat B6 sam stavio vrlo vrlo jake LED sijalice za pozicije, pa me zanima da li je neko koristio pozicije kao dnevna svjetla i je li bilo problema sa policijom/zakonom? Napominjen da su pozicije u farovima na ivicnoj strani posto imaju modeli gdje je pozicija do dugih svjetala.
Sta maglenke da ti budu dnevna sa pozicijama. Mozda je glupo samo pozicija da ti radi a koliko god da su jake ne mogu biti kao kratka.
 
Član
Ne zelim maglenke koristit kao dnevna. Pa popriclino su jake za razliku od mnogih koje sam probao, nisu jaka kao kratka naravno.
 
Član
Sta maglenke da ti budu dnevna sa pozicijama. Mozda je glupo samo pozicija da ti radi a koliko god da su jake ne mogu biti kao kratka.
Imas opciju da kodiras da ti svijetle maglenke kao dnevna svjetla.znaci uopste ne svijetle pozicije niti inst tabla niti zadnje stopke.doduse mozes i to nastimati po zelji itd.. ja sam ubacio bijele sjalice i stavio 50% .... zaustavili su me prosle god prije nego sto su dopunili zakon gdje su sad uvrstili osim kratkih svj.mmogu se koristiti i dnevna svj.
 
Član
Imas opciju da kodiras da ti svijetle maglenke kao dnevna svjetla.znaci uopste ne svijetle pozicije niti inst tabla niti zadnje stopke.doduse mozes i to nastimati po zelji itd.. ja sam ubacio bijele sjalice i stavio 50% .... zaustavili su me prosle god prije nego sto su dopunili zakon gdje su sad uvrstili osim kratkih svj.mmogu se koristiti i dnevna svj.

Posto sam iskodirao coming/leaving home, jel moguce iskodirat isto ali sa pozicijama? Dakle da pri otkljucavanju da se pale pozicije a ne kratka? I kad se pali auto da se ne dira prekidac, pod pretpostavkom da zelim samo pozicije upaljene? Na koji polozaj postavit prekidac u tom slucaju, a da radi i osvjetljenje instrument table?
 
Član
Ja koliko znam pozicije nije moguce samo tako iskodirati moras prekidac okrenuti da bi ti radile.jedino mozes kodirati da ne diras prekidac su svjetla preko maglenki.kratka itd itd imas opciju da samo prednja rade bez zadnjih stopki a imas i opcija u prednja i zadnja...pretpostavljam to vec znas kako ide
 
Posto sam iskodirao coming/leaving home, jel moguce iskodirat isto ali sa pozicijama? Dakle da pri otkljucavanju da se pale pozicije a ne kratka? I kad se pali auto da se ne dira prekidac, pod pretpostavkom da zelim samo pozicije upaljene? Na koji polozaj postavit prekidac u tom slucaju, a da radi i osvjetljenje instrument table?
Ja sam bio sa momkom jednim i kaze da moze se kodirati da coming leaving budu maglenke da ne budu kratka svjetla al moze samo u auta (pitao sam ga za golf 5)koja nemaju fabricki xenon farove a za pozicije ne znam bas.
 
Član
Pozicije ti ne mogu sluziti za ch/lh funkciju, realno nebi imalo ni smisla. Ako imas senzor svijetla onda ni ne trebas dirati prekidac, samo ga drzi na "auto" i po danu ce ti raditi samo pozicije. Na tabli ti mogu svijetliti samo kazaljke. I da pitam, kakav sat imas u autu, onaj stariji ili od fl modela?
 
Član
Pozicije ti ne mogu sluziti za ch/lh funkciju, realno nebi imalo ni smisla. Ako imas senzor svijetla onda ni ne trebas dirati prekidac, samo ga drzi na "auto" i po danu ce ti raditi samo pozicije. Na tabli ti mogu svijetliti samo kazaljke. I da pitam, kakav sat imas u autu, onaj stariji ili od fl modela?
Sat sam zamjenio bio mi je "mali" display sad je veliki. Znam, al nemam senzor pa zato pitam za kodiranje. Logicno je da moram prebacit na prekidacu ako zelim kratka ali konto sam ovako po defaultu da ne diram nista a da mi samo pozicije rade ukljucujuci i coming/leaving home.
 
Član
ja sam sebi kodirao dnevna da maglenke svijetle na 50% i jednom su me zaustavili u hrasnici i malo me peglali.i izmedjuostalog kaze zakon nalaze kratka svjetla...ugl nagodni bili i pustili me no ja i dan danas vozim tako niko nista mi nije rekao.
Moj amidza je bio zaustavljen kad je koristio maglenke na A3ici kao dnevna svjetla. Rekao mu policajac da ugasi, ali je nekako elektronika sj***na (cim dadne kontakt, upale se maglenke), pa nije mogao nista da uradi, a svjetla su okrenuta na ugaseno. Kasnije se policajac naljutio i na kraju je stigla kazna koja je placena.
 
Top