Pozdrav :]

Pozdrav :]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav, do sada sam samo citao na forumu, pa eo i da se predstavim, zovem se Kenan, imam 18 godina.

Vozim Renault 18TL , 1982 godina, kojem motor nije nikad dotaknut i presao je 106.000, sa nekih 63 KS.

Motor je 1.4 pogonjen superom98 :D

Prije nekoliko dana sam imao manji udes, gdje sam nabijen pozadi..
Steta je; Nabijen gepek, ulupljen lim, pukla karambolka, popucale plastike stop svjetala...
Do sada uradjeno; ispeglan i ispravljen lim pozadi i karambolka nekako "zakrpljena" jer je pukla..
Uglavnom trazio sam i karambolku i plastike stop svjetala po otpadima, al nigdje nista nisam nasao! Obisao sam jedno 8 9 otpada, katastrofa..

Trenutno imam problem sa mjenjacem koji zeza kad saltam u drugu brzinu, tj. nekad zapne, nekad fino prebaci. Malo sam se raspitivao sta bi moglo biti, i na bhrenaultclub forumu mi rekose da je otisao sinhron druge brzine.. hmm? Uglavnom planirao sam zamijeniti mjenjac skroz..

Prije ovog udesa sam mislio poraditi na vanjskom izgledu auta, na proljece sam mislio farbati auto u crnu boju najvjerovatnije, mislio sam uzet felge 15" il 16" i spustiti ga, pa dalje kako finansije budu dozvoljavale.

NAKON udesa, i trckaranja tamo vamo, trazenja dijelova koje je nemoguce naci, pitao sam se da li se uopce isplati ulagati u ovo auto, te sam razmisljao o prodaji.
Evo nekih slikica da ne bude uzalud ovo sto sam sve napisao.

Pozdrav!
 
Član
Dobro dosao i zelimo ti brz oporavak tvog ljubimca :) to sto ti zapinje mjenjac jeste sinhron otisao. Mozes zamijeniti mjenjac on na otpadu i nije skup a vecina ih je dobra :) i ispravna naravno :)
 
Član
Pozz i DD . . . posto i ja imam renoa(19sku) fakat je katastrofa nac dobar dio na otpadu pogotovo za starija auta,ja sam morao mijenjati zadnji most i dok ga nisam nasao obisao sam jedno 15tak otpada . . .sto se tiche mjenjaca(posto sam imao slican prob,meni je zapinjalo prilikom ubacivanja u prvu) pogledaj sajlu kvacila da se nije isteglila sajla(ipak je to staro auto) . . . sretno u popravci i daljem sredjivanju autica
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Dobro dosao i zelimo ti brz oporavak tvog ljubimca :) to sto ti zapinje mjenjac jeste sinhron otisao. Mozes zamijeniti mjenjac on na otpadu i nije skup a vecina ih je dobra :) i ispravna naravno :)

nasao sam vec 2 mjenjaca na otpadu.. pa jedan od ta 2 ide sigurno...

;)
 
Član
nihad3tzo je napisao(la):
Pozz i DD . . . posto i ja imam renoa(19sku) fakat je katastrofa nac dobar dio na otpadu pogotovo za starija auta,ja sam morao mijenjati zadnji most i dok ga nisam nasao obisao sam jedno 15tak otpada . . .sto se tiche mjenjaca(posto sam imao slican prob,meni je zapinjalo prilikom ubacivanja u prvu) pogledaj sajlu kvacila da se nije isteglila sajla(ipak je to staro auto) . . . sretno u popravci i daljem sredjivanju autica


hmm moguce je da je i ta sajla, al eto nadam se da cu rijesiti to sto prije zamjenom mjenjaca, hvala svima ;)

pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top