Pozdrav svim ljubiteljima brzih dizela!

Pozdrav svim ljubiteljima brzih dizela!

Član
Pozdrav svima, Vlado iz Čapljine. Imam vise vozila svih snaga i tipova, ali nekako mi je uvijek najdrazi ostao Audi c4 A6 2.5 TD(I) 1996 god. Trenutno sam prosao smjenu auta i ovaj mi je čađo ostao kao jedan od tri viška te sam u razgovoru sa prijateljem počeo razmišljati o tuningu motora i eventualnom pokušaju pripreme za streetrace. Znam da je neobičan izbor ali bi molio sve koji imaju iskustva sa AEL linijskim petakom i eventualnim dojelovima koji pašu za tuning da se jave. Uskoro cu pokrenuti i temu u kategoriji tuning motora pa tu vise o tome... Pozdrav svima!
 

Prilozi

  • CAM00535-1.jpg
    CAM00535-1.jpg
    2,1 MB · Pregleda: 92
Putovanja.ba
Administrator
Pozdrav i dobro došao na forum, nadam se da će se neko naći i da će podijelit sa tobom kvalitetne savjete ;)
 
Član
Pre tesko za streat race, s tim motorom mozes nesto uraditi jedino ako od scanie turbo ubacis :) ako se hoces s tim sportom baviti nadji nekog benzinca turbaka pa se igraj, ovako bacas pare
 
Član
Benzinci me ne ptivlace jer mi je to relativno lako za raditi. Isao sam sa timom na autocross prvenstvo dalmacije i ostvarili smo lijepe rezultate sa polom g40 i golfom 2... yugo je bio ptmasaj i ne zelim o tome pricati hahaha
Uglavnom, gledao sam preko turbobandita i nekih specijaliziranih volvo foruma (ovaj AEL 103kw je bio u volvu 90ih godina) da se 280 ks moze izvuci sa turbinom iz bmw-a e46 330d, prosirenim ubrizgavacima, poliranjem klipova, 16 bit cpu umjesto 8 bita i 70mm open ispuhom. Motor i mjenjac su testirani do 350ks i 500nm bez diranja radilice, klipova, klipnjaca i glave.
E sada posto vec guram oko 10s do 100kmh, i max brzinu od 230kmh preko gps-a mislim da bi uz pravi savjet i 3000KM mogao mnogo postici. Samo me interesiraju iskustva jer su zasad sve sto sa nasao vecinom price rekla kazala ja vidio, dok sam samo 2 projekta naletio stvarnog tuninga ali ti likovi mi se nejavljaju i oba su volva iz svedske
 
Član
To je to, nema šta drugo bit. Ili je 850 ili V70, sumnjam da je nešto drugo. I ovaj moja na njegovom satu može 240, ali gps mi kaže da mu je 230 plafon... Volio bih kontakt neki za toga momka... ime ovdje na forumu, piku, facebooku isl.
 
Član
Pre tesko za streat race, s tim motorom mozes nesto uraditi jedino ako od scanie turbo ubacis :) ako se hoces s tim sportom baviti nadji nekog benzinca turbaka pa se igraj, ovako bacas pare
Ako to misliš grdno se varaš... Ovaj lik je potrošio 1300 eura u dijelovima, a ako me oči ne varaju, to ti je 14-15 sec do 160kmh, što je 5 sec brže of mk3 vr6. Uglavnom volio bih više detalja o dijelovima koji pašu u slučaju da netko ima iskustva i može mi reći nešto više... evo i linka za Audija
 
Član
To je to, nema šta drugo bit. Ili je 850 ili V70, sumnjam da je nešto drugo. I ovaj moja na njegovom satu može 240, ali gps mi kaže da mu je 230 plafon... Volio bih kontakt neki za toga momka... ime ovdje na forumu, piku, facebooku isl.
Ma kakav 850, V70, to nije Volvo. Poslednji pravi Volvo sa zadnjom vucom, jos karavan, 965. Ima na nordic forumu auto i momak, a sad je u tom autu BMW sestak pod haubom, uskoro treba na crtu sa mnom da vidimo ko je tata.
Momak je i ovdje na forumu, javice se, a ako se ne javi, javice se, podsjeticu ga.
 
Član
S tim bih se u potpunosti slozio, ali sam ova dva spomenuo kao auta u koja je stavljan Audijev AEL petak tdi... Evo jutros za primjer, pao je lik sa Alfom 156 2.0ts na semaforu u Mahali, unatoč reskom zvuku, ostavljen je za 2 duzine auta a faca mu je sve govorila. Nije svejedno kad talijanskog sportasa ostavi nesto sto lici na auto pogrebnog poduzeca, a dimi ko termoelektrana kad se vrti preko 3000 pa pocne sagorijevati ATF hahahaha
Zato volim svog Audija vise negi sva ostala auta sto imam, jer nitko ne ocekiva takve performanse od ovakvog auta
 
Legend
S tim bih se u potpunosti slozio, ali sam ova dva spomenuo kao auta u koja je stavljan Audijev AEL petak tdi... Evo jutros za primjer, pao je lik sa Alfom 156 2.0ts na semaforu u Mahali, unatoč reskom zvuku, ostavljen je za 2 duzine auta a faca mu je sve govorila. Nije svejedno kad talijanskog sportasa ostavi nesto sto lici na auto pogrebnog poduzeca, a dimi ko termoelektrana kad se vrti preko 3000 pa pocne sagorijevati ATF hahahaha
Zato volim svog Audija vise negi sva ostala auta sto imam, jer nitko ne ocekiva takve performanse od ovakvog auta
alfa 156 2.0ts sportas ? zanimljiivo..
 
Član
Ni
Karavan sa motorom od 140KS ide 230 km/h, pa koliko onda ide sa 200KS?! Moja procjena, negdje oko 315 km/h.

Molim te kolega, budi objektivniji. Ne moraš izmišljati cifre da bi nekoga zadivio. :)
Nitko nije rekao da je auto sada 140ks, vec da se serijski pravilo sa 103kw. :D A tko ne vjeruje neka sjedne i dobro se drzi, jer je ovaj Audi ostvario bolja vremena na relaciji Capljina Mostar od dosta kockica, gtijeva. 36ica i raznih drugih masina.. Imam vozace Autoherca i japanaca na toj linji kao svjedoke hahaha
 
Top