Pozdrav svim clanovima

Pozdrav svim clanovima

Član
Pozdravljam sve clanove foruma, zovem se Nikola a zivim u Vladimirovcima. Trenutno vozim citroena c3 a u slobodnom vremenu volim da majstorisem oko auta. Mada mi mehanika nije profesija. U svoje vreme ( trenutno imam 55 godina ) imao sam golfa mk2 sa 1,3l motorom, temeljno sam proucio i savladao rad tog karburatora ( pierbur 2e ) i stekao pristojno znanje. Ako nekom treba savet rado cu ga podeliti sa vama.

Kad sam se toliko raspisao hteo bih drugarski da zamolim za pomoc, kako mogu doci do: "VOLKSWAGEN Golf II 1989. i drugi modeli - kompletna dokumentacija sa shemama i skicama - VWFULL-3.zip", potrebno mi je da povezem sedmopolni komutator. Drugar mi ima audi 80 jaje sa "K" glavom, preuredilismo ga na pierburg karburator ali muci nas problem sto nema varnicu. Hteli bismo da postavimo komutator i da ga povezemo sa razvodnikom i bobinom ( klasicna valjkastog oblika je ).
 
Član
Hvala na pomoci ali to nije ono sto meni treba, neznam gde da iskopam VOLKSWAGEN Golf II 1989. i drugi modeli - kompletna dokumentacija sa shemama i skicama - VWFULL-3.zip ?
 
Član
zuzo hvala na nesebicnoj pomoci, poslednji lik je odlican ali meni konkretno je neupotrebljiv jer mi treba povezivanje sistema paljenja koji nema racunar. Sitem paljenja kao kod golfa II 88 godiste ( 1,3l ili 1,6l sa beskontaktnim paljenjem ), kupio sam sedmopolni komutator. Vazno mi je da ga pravilno povezem sa zicama od razvodnika i bobine i da dovedem 12V do komutatora kad dam kontakt.
Takva sema povezivanja mi treba kako bih besproblema odradio povezivanje, hteo bih da dodam da na swag kutiji proizvodjaca komutatora ( verujem da ga kinezi rade jer na samom komutatoru nema nikakvih oznaka ), napisana je : Nr. 309171192 Vergl - Nr./Repl. -No. 191 905 351 B
 
Top