Pozdrav braco(i sestre?) pomagajte! Povecana potrosnja na golfu MK5 2.0tdi

Pozdrav braco(i sestre?) pomagajte! Povecana potrosnja na golfu MK5 2.0tdi

Član
Nikola, pisem vam iz Bg, naleteo sam na forum, nazalost pokusavajuci da nadjem, okvirno, sta moze biti problem na mom golfiću❤️ Petica, 2.0 TDI 140ks+7 (ne znam sta su mu stavili za tih 7)

Odjednom mi je prekjuce digao potrosnju u leru sa 0.4/h na 1.5/h..
Ono sto sam primetio, da kada u toku voznje izbacim auto iz brzine, isto u leru trosi od 1.5 do 2.6 a kad ubacim u cetvrtu, bez gasa, trosi 0.0.. Isto mi i u voznji trosi vise, nisam ga ravnomerno vozio ovih dana, prekjuce gradska, juce sam vise bio na autoputu, ali cini mi se da mi je potrosio dosta vise nego uobicajno... Na 2200 obrtaja u šestoj, oko 6.5 l
Nije do zime, jer zadnjih dana nije hladno a i kad se temperatura spustila u decembru, nije puno digao potrosnju, u leru na 0.4,0.5 a inace mi je leti 0.2, sa klimom 0.3 recimo(citam o drugim automobilima koji trose dosta vise u leru, pa nzm ni jel ovo okej)
Ovo mi je prvi auto i pre nego sto odem kod majstora bi da se informisem sta sve moze da bude, da ne odem tamo, da me ošišaju za nešto levo :)

I da i ja imam problem kad je negde na 75C temp kao da trokira haha da ne rade avi cilindri ili nes tako.. Hoce ponekad i ugrejan to da radi,al koliko sam shvatio to je do softvera?
 
Član
Update, kad usporava auto u leru potrosnja je veca.. Hmm.. Na nekih 10ak na sat nizbrdo je sad isla i do 4..
 
Član
Pa moras na dijagnostiku ici i provjerito ima li gresaka prijavljenih jer moze biti neki senzor da ne valja, ako nema onda mozw biti losa mapa ako je mapirano auto.
 
Član
Pri obavljanju velikog servisa kada se zupci ako se ne odradi na pravilan nacin ,a pritom bregasta ostane milimetar ranije ili kasnije u odnosu na radilicu dobijamo potrosnju u leru od 0.5 do 0.9,1.1 itd a samim tim potrosnja diktira dalju obradu rada motora i sveobuhvatnu potrosnju goriva. Naravno auto radi normalno i pali lepo ali to nije dobro za samo vozilo.
 
Top