Povrijedjen prenocio pored auta

Povrijedjen prenocio pored auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mirad Muratović (19) iz Sarajeva nalazi se u životnoj opasnosti usljed teških povreda zadobivenih u saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u subotu oko 22.30 sati u mjestu Ravne na putu Lukavica-Pale preko sarajevske planine Trebević.

Mladić je u svom automobilu "audi 80" (387-A-711) kojim je sletio s kolovoza, pronađen tek jučer ujutro i nalazi se u stanju kome na odjeljenju C-3 Intenzivne njege Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Teške politraume

- Pacijent je dovezen u 8.40 sati sa teškim politraumama. Smješten je na odjelu C-3 Klinike za anesteziju i reanimaciju. Ima teške povrede glave, serijski lom rebara i frakturu desne lopatice. U teškom je stanju i životno ugrožen - kazala nam je Biljana Jandrić, portparol KCUS-a.

Nesreća se dogodila kod proširenja ispred ruševina nekadašnjeg ugostiteljskog objekta "Prvi šumar" na Trebeviću. Muratović se preksinoć najvjerovatnije kretao iz pravca Pala, te je u jednom mometu skrenuo na lijevu stranu, udario u izbočinu, nakon čega se njegov automobil nekoliko puta prevrnuo i zaustavio pedeset metara dalje u šipražju i šumi.

Obavljen uviđaj

Sam u vozilu i teško povrijeđen, Muratović nije bio u stanju da pozove pomoć, pa je do jučer ujutro preležao pored olupine svog automobila. Nije poznato da li je ispao iz vozila ili se uspio sam izvući.

Put preko Trebevića se slabo koristi, pa nije bilo očevidaca da mu priteknu u pomoć. Njegov automobil se mogao teško uočiti, a izgledao je kao namjerno ostavljena olupina.

Tek je jučer ujutro primijećen, a ekipa Hitne pomoći mu je prvu pomoć pružila na mjestu događaja, nakon čega je prevezen u CUM. Uviđaj su jučer obavili pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo u čijoj je nadležnosti ovaj dio saobraćajnice na Trebeviću.
 
Da ga nije ko zguro sa ceste! Znate kakvi su nasi drotovi, nebo ni skontali parnice.
Boze sacuvaj, kako je uopste ostao ziv tako povrijedjen na ovoj hladnoci.
 
Član
boze sacuvaj svasta je moguce.zao mi je momka znam ga ide u moju skolu
daj boze da bude sve ok s njim
 
Član
Momak se nije nikako budio iz kome,a danas je i preminuo pa reko da javim,steta mladog zivota.

R.I.P.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top